You are here
Premiera RDR 2 na PC z problemami – jest już pierwszy patch Gry pc 

Premiera RDR 2 na PC z problemami – jest już pierwszy patch

Wczorajsza premiera RDR 2 na PC nie przebiegła zapewne tak, jak Rockstar mógł sobie to wymarzyć. Generalnie przebiegła według najgorszego możliwego scenariusza, bo duża część graczy, nie była w stanie odpalić produkcji na swoich komputerach, a kiedy już im się to udało, to i tak gra potrafiła się zawiesić. Niestety, ale nie były to odosobnione przypadki, a to już pokazuje, że nigdy nie można być zbyt pewnym siebie. Nawet wtedy, kiedy jest się Rockstarem.

Premiera RDR 2 na PC
Fot. Rockstar

Fakt, że Red Dead Redemption 2 pojawiło się na komputerach osobistych, to duże wydarzenie. Pierwsza część produkcji o Dzikim Zachodzie ominęła tą platformę, więc nie dziwne, że na jej drugą odsłonę czekało bardzo dużo graczy. Rockstar chwalił się, że ci dostaną w pełni dopracowany produkt, który sprawi, że poczują się wyjątkowo dopieszczeni. No może użyto innych słów, ale zasada pozostawała ta sama. Red Dead Redemption 2 na PC miało być wyjątkową produkcją i taką jest, o ile udało się ją uruchomić bez problemów.

Premiera RDR 2 na PC

Co poszło nie tak i na co skarżyli się gracze? Cóż, powodów było kilka, bo jedni z nich w ogóle nie mogli odpalić gry, a system pokazywał im różnego rodzaju błędu, a drudzy po odpaleniu napotykali na problemy już w samum intro, które sprawiały, że „wywalało” ich do pulpitu. Rockstar jest oczywiście świadomy tego, co zaszło i w związku z tym, wypuścił już pierwszego patcha na PC. Zanim to nastąpiło, w sieci pojawiło się wiele porad odnośnie tego, jak uruchomić produkcję. Jedną z nich było to, że należy dodać grę do wyjątków w programie antywirusowym. Inna mówiła o tym, żeby zaktualizować wszystkie sterowniki do najnowszych.

Część z użytkowników poradziła sobie sama z problemem, ale część niestety została „na lodzie”. Przynajmniej przez pierwsze godziny. Premiera RDR 2 na PC pokazała, że granie na komputerach osobistych, potrafi czasem przysporzyć sporo kłopotów. Wina wcale mogła nie leżeć po stronie Rockstara, bo problemem mógł być nieaktualny sterownik czy jakiś konflikt sprzętowy, ale mimo wszystko, dla tek dużej firmy, to poważny policzek. Na szczęście dla graczy, teraz już wszystko powinno działać jak należy.

Co przynosi patch do Red Dead Redemeption 2?

Aktualizacja, która ma numer 1.0.9.164, przynosi poprawki, które powinny naprawić to, co w pierwszej kolejności najważniejsze. Mówiąc najogólniej – Red Dead Redemption 2 z tym patchem, musi już działać. Oczywiście w teorii, bo dobrze wiemy, że nie zawsze jest tak, jak można by sobie tego życzyć. Oto, co przynosi patch 1.0.9.164:

 – Naprawiono błąd, który powodował, że Launcher Rockstar Games zwracał błąd „Uruchomienie Rockstar Games Launcher nie udało się zainicjować” podczas uruchamiania

– Poprawiono błąd, w wyniku którego deszyfrowanie wstępnego uruchamiania Rockstar Games Launcher nie działało

– Naprawiono błąd, który powodował, że Launcher Rockstar zwrócił błąd „Program Rockstar Games nieoczekiwanie zakończył pracę” podczas uruchamiania Red Dead Redemption 2

– Poprawiono błąd powodujący awarie podczas uruchamiania programu Rockstar Games Launcher z Epic Games Launcher

– Naprawiono błąd, który powodował, że Launcher Rockstar zwrócił błąd „Nie można uruchomić gry, sprawdź dane gry” podczas uruchamiania Red Dead Redemption 2 z Epic Games Launcher

Warto także sprawdzić stronę suportu od Rockstar, gdzie umieszczono informacje, jak rozwiązać niektóre z problemów z uruchamianiem produkcji, jeżeli te dalej będą występować. Znajdziecie ją TUTAJ.

Nowe gry oraz komputery, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Rockstar / TechRadar / Opracowanie własne

Related posts

2 thoughts on “Premiera RDR 2 na PC z problemami – jest już pierwszy patch

  1. Paweł

    To nie był patch do RDR2 tylko patch do Rockstar Game Launcher.
    Sama gra nie dostała jeszcze żadnego patcha (stan na 06.11.)

    1. Bartosz

      Racja, to taki “skrót” myślowy, ale dzięki za czujność!

Leave a Comment