Premiera Samsung Galaxy Note 9

Premiera Samsung Galaxy Note 9, Galaxy Watch oraz Galaxy Home

Premiera Samsung Galaxy Note 9 przebiegła bez większych niespodzianek ze strony producenta. Przynajmniej jeżeli chodzi o samego smartfona. Nie oznacza to jednak, że zaprezentowane urządzenie nie wywarło na nas wrażenia. Wręcz przeciwnie, bo Note 9 prezentuje się wybornie.

Premiera Samsung Galaxy Note 9

Zaczęło się od kilku prostych filmów, które pokazywały, jak nasze życie może zmienić się w jeden dzień. Pokazano m.in. brak miejsca na dane w telefonie czy ciągłe z nim problemy. Można powiedzieć, że to takie wejście na miękko do prezentacji nowego flagowca. Potem na scenę wszedł Dongjin Koh, który przywitał i zaczął roztaczać przed nią cudowną wizję.

Premiera Samsung Galaxy Note 9

Przyznano, że wiele się zmieniło w ciągu ostatnich kilku lat, a tym samym trzeba było przekroczyć kilka granic, by dalej utrzymać zainteresowanie klientów. Technologia ma służyć bowiem człowiekowi najlepiej, jak to tylko możliwe. A nowy Note ma być właśnie takim urządzeniem. Premiera Samsung Galaxy Note 9 rozpoczęła się na dobre, kiedy opublikowano pierwszy film promocyjny. Ten skupił się na rysiku, a impreza zaczęła się rozkręcać.

Galaxy Note 9

Następnie Drew Blackard wyszedł na scenę, by powiedzieć więcej o samym sprzęcie. 6,4 cala to największy z ekranów w serii Note. To samo można powiedzieć o baterii, która ma pojemność 4000 mAh. Miejsce na dane to także coś, co powinno wszystkich ucieszyć, bo najmniej będzie to 128 GB. Najwięcej 512 GB, a w połączeniu z kartą microSD można dojść do 1TB.

O mocy Galaxy Note 9 zaczął opowiadać już Tim Sweeney, który wyszedł na scenę w koszulce… Fortnite. Cóż, w końcu jest człowiekiem poniekąd odpowiedzialnym za sukces produkcji. Zapowiedział, że Fortnite trafi w końcu na Androida, a co więcej, pierwsze urządzenia które będą go posiadały, to właśnie Samsungi. Wejście w partnerstwo z Epic Games może się przydać producentowi, choć to dość dziwne pozycjonowanie zważywszy, że Note zawsze kojarzyło się z biznesem i pracą.

Samsung Fortnite

S Pen z Bluetooth

Niemniej smartfon ma nadawać się do gier, jak żaden inny z portfolio Samsunga. Potem przyszła pora na mówienie o aparatach, więc głos wrócił do Drew. Potwierdziło się to, co już było wiadomo. Telefon powiadomi nas, kiedy np. ktoś mrugnie, a my będziemy w stanie zrobić kolejne zdjęcie. Dodatkowo oprogramowanie będzie w stanie rozpoznawać przedmioty i lokacje.

Zdjęcia można robić za pomocą S Pen, a o tym opowiedział już Jonathan Wong. Potwierdziło się więc to, że rysik obsługuje Bluetooth. Niesamowite jest to, jak bardzo starano się, by prezentacja wywoływała wśród zgromadzonej publiczności emocje. Cóż, nie wyszło to zbyt naturalnie.

Potwierdziło się też, że wystarczy adapter, by Note 9 zmieniło się w komputer, czyli Samsung DeX. Podłączając Galaxy Note 9 do zewnętrznego monitora, nic nie będzie stało nam na przeszkodzie, by korzystać ze smartfona normalnie, a na ekranie oglądać np. film.

Galaxy Watch

Pokazano także zupełnie nowe urządzenie, czyli Galaxy Watch. O samym sprzęcie opowiadała Elina Vives, która podkreśliła m.in. ile różnych skórek może mieć nowy sprzęt. Dodatkowo jest odporny na wodę i zarysowania. Wyposażony jest także w moduł LTE, a jego użytkowanie może odbywać się przez kilka dni, dzięki specjalnie zaprojektowanym przez Samsunga rozwiązaniom.

Galaxy Watch

Nie zabraknie oczywiście rozwiązań, które mają dbać o zdrowie użytkownika. Monitorowanie snu czy poziomu stresu to coś, co każdy producent wie. Samsung nie jest tutaj wyjątkiem. Zegarem może też być zsynchronizowany z kalendarzem, a jednocześnie pozwoli to na szybkie sprawdzenie czy przypadkiem o czymś nie zapomnieliśmy.

Bixby oraz Galaxy Home

Nie obyło się jeszcze bez chwilowego zachwalania asystenta Bixby. Kilka prostych pytań pokazało, że obsługa jest prosta i bezproblemowa, ale brakowało tutaj… emocji. Ciekawe za to jest to, że nie potrzeba robić ani odpalać czegokolwiek, by zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi. Wystarczy po prostu powiedzieć to, czego chcemy się dowiedzieć.

Pokazano także Galaxy Home, czyli inteligentny głośnik, który współpracuje z urządzeniami producenta. Dodatkowo ma rozpoznawać głos właściciela i tak ustawiać swoje głośniki, by kierować dźwięk w odpowiednią stronę. Więcej szczegółów ma zostać ujawnionych na konferencji dla developerów.

Galaxy Home

Spotify

Dość ciekawe jest to, że Samsung postanowił wejść w długofalową współpracę, ze… Spotify. Ma to sprawić, że znacznie łatwiej będzie streamować muzykę między urządzeniami Samsunga. Wchodzą w to telefony, telewizory, no i oczywiście głośnik Galaxy Home. Spotify ma być znacznie łatwiej dostępne, a co więcej, będzie można je kontrolować za pomocą Bixby.

Premiera Samsung Galaxy Note 9 już za nami i można smartfona zamawiać w przedsprzedaży. Wysyłka ma odbywać się od 24 sierpnia, a Note 9 kosztuje od 4 299 złotych.

Nowe smartfony od różnych producentów znajdziecie także w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Samsung / YouTube

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...