Prezent

Prezent dla 30 latka. świąteczny poradnik zakupowy cz. 2

Na początku tygodnia opublikowałem dla was pierwszą część świątecznego poradnika zakupowego, w którym skupiłem się na podarunkach dla 20-latków. Dziś zajmę się tym, jaki prezent będzie najodpowiedniejszy dla osoby, która skończyła trzydziesty rok życia. Zapraszamy.

Prezent

Zanim przejdę do omówienia naszych propozycji zakupowych, chciałbym jedynie przypomnieć, że do gwiazdki zostało zaledwie kilkanaście dni. Oznacza to, że czas, który możecie przeznaczyć na zakupy, kurczy się. Nie pospieszam, ale wiem z doświadczenia, że zostawianie sprawunków na ostatnią chwilę, nie jest rozsądne. Choć sklepy internetowe obiecują dostarczenie przesyłki zawierającej prezent, kurierzy mogą zrobić wam psikusa. Warto więc zastanowić się nad możliwością zakupów stacjonarnych.

Prezent dla 30-latka

Wbrew pozorom, im człowiek starszy, tym trudniej znaleźć właściwy dla niego prezent. Większość najpotrzebniejszych rzeczy została już przez jegomościa zakupiona, a te, których brakuje, przeważnie kosztują krocie. Na szczęście, podobnie jak w poprzednim poradniku, tak i tutaj możemy znaleźć kilka interesujących pozycji. Znaczną część listy stanowią urządzenia elektroniczne, ale nie ograniczamy się do nich.

Notes Moleskine

W czasach, w których rządzą aplikacje-notatniki zakup papierowego notesu może wydawać się nierozsądny. Pamiętajmy jednak, że prezent ten dedykowany jest 30-latkom, czyli osobom, które świetnie radzą sobie w nowym technologicznym świecie, a jednocześnie wychowywały się “na papierze”. Dla takiej osoby notes może być strzałem w dziesiątkę. Aby jednak wywołać prawdziwy uśmiech na twarzy, warto wybrać produkt renomowany, cieszący się uznaniem. Takim produktem są bez wątpienia zeszyty Moleskine. W Polsce, ich ceny wahają się między 50, a 100 złotymi, choć znajdziemy również droższe edycje limitowane.

Torba na notebooka oraz inny sprzęt elektroniczny

Prezent

Każdy fan nowej technologii ceni minimalizm, przynajmniej tak zwykło się sądzić. Nie zmienia to jednak faktu, że pojęcie minimalizmu jest dość ruchome i u geeków oznacza zbiór kilkunastu gadżetów, z których co najmniej kilka stanowi konieczny do wyjścia z domu ekwipunek. Dla takiej osoby prezent w postaci torby lub plecaka będzie z pewnością prezentem użytecznym. Opcja ta będzie skuteczniejsza, jeśli dobrze znamy osobę obdarowywaną, co pozwoli na spersonalizowanie modelu. Ceny najsensowniejszych modeli o rozsądnym stosunku ceny do jakości zaczynają się do 100, a kończą na 300 złotych.

Przenośny dysk SSD

Każdy, absolutnie każdy potrzebuje dodatkowej przestrzeni na dane. 30-latkowie ufają rozwiązaniom cloudowym, dzięki czemu lwią część plików trzymają w chmurze. Sam jestem tego świetnym przykładem, ale zawsze zabezpieczam się dodatkowym backupem na dysku fizycznym. W tej kwestii SSD sprawdza się doskonale. Warto wybrać rozwiązanie wzmocnione i w tej kwestii poleciłbym produkty firmy ADATA, które nie zrujnują portfela.

Prezent

Tablet

Wiem, że rynek tabletów kurczy się, ale w dalszym ciągu urządzenia te pozostają w użyciu wśród osób potrzebujących większej przestrzeni do konsumpcji multimediów. Nie chcę wyjść na fanboya Apple, ale polecając zakup tabletu, radziłbym wybrać iPada. To klasyka segmentu i możecie być pewni, że obdarowany będzie z prezentu naprawdę zadowolony. Nie oznacza to, że urządzenie z Androidem nie ucieszyłoby trzydziestolatka. Ucieszyłoby, ale zapewniam — stabilność pracy i wsparcie zrobią tutaj swoje. Ceny zaczynają się od tysiąca złotych.

Prezent

Lista jest krótka, ale zawarłem w niej jedynie “pewniaki”. Macie inne pomysły na świąteczny prezent dla trzydziestolatka? Dajcie znać w komentarzach.

*Foto: Pixabay, ADATA *

Dodaj komentarz

445 More posts in felietony category
Recommended for you
Subskrypcja VOD
Subskrypcja VOD ma także wady, o których często zapominamy

Ostatnie kilka lat pokazuje, jak łatwo zachłysnąć się czymś nowym i pozornie wygodnym, by nagle...