Śledzenie hashtagów

Śledzenie hashtagów na Instagramie

Instagram ewoluuje i pędzi do przodu niczym oszalały. Aplikacja będąca zarazem jedną z najważniejszych platform społecznościowych świata wprowadziła właśnie istotną nowość. Śledzenie hashtagów, bo nim jest nowy element usługi, otwiera przed twórcami i użytkownikami szersze możliwości wykorzystania Insta. To zmiany na plus, na których skorzystają wszyscy userzy.

Śledzenie hashtagów

Tytułowa usługa rozwija się w tempie, w którym naprawdę niełatwo jest śledzić zachodzące w niej zmiany. Nowości, choć sprawiające mnóstwo frajdy, potrafią przyprawić o zawrót głowy. Najwidoczniej na tym właśnie zależy włodarzom Ista, którzy przez ostatni rok doposażali aplikację w przeróżne możliwości. Sam Instagram w kwestii nowinek rozwijał się powoli, aby w ostatnich 12 miesiącach zaatakować użytkowników. Jedną z nich jest świeżo zaprezentowany ficzer…

Śledzenie hashtagów

Chcę być z wami szczery. Z Instagrama korzystam raczej biernie, a przynajmniej na to wskazuje mój profil w usłudze. Kiedyś, owszem — umieszczałem tam mnóstwo zdjęć i wchodziłem w interakcje z innymi userami. Dziś chcąc zachować rozsądny stopień używania mediów społecznościowych, zmuszony jestem ograniczyć mój udział w social media do Facebooka oraz Twittera. Pierwszy służy mi do kontaktów z markami oraz znajomymi, drugi w większości przypadków jest wsparciem RSS-a i jednym z ważniejszych elementów składowych researchu.

Tak czy inaczej — zmianom na Instagramie przyglądam się z należytą uwagą. Uważam, że jest to jedna z najważniejszych platform i nieporuszanie rzeczonej tematyki byłoby niewskazane. Szczególnie że publikuję dla serwisu okołotechnologicznego. Tyle w kwestii nakreślenia mojego podejścia do Insta, przejdźmy do meritum.

Instagram wzbogacił się o śledzenie hashtagów i prawdę mówiąc, jestem zaskoczony tym, że funkcja trafiła do serwisu tak późno. Z wyszukiwania po hashtagach korzystam często i jak mniemam, wy czynicie to jeszcze częściej. Tagi, bo nimi są w istocie hashtagi to kwintesencja Insta, pozwalająca na opisanie umieszczanych w usłudze fotografii i filmów w możliwie przejrzysty i czytelny sposób. Niestety każdorazowe wyszukiwanie bywa nie do końca wygodne. Może właśnie dlatego Instagram wprowadził możliwość “subskrybowania” hashtagów, dzięki czemu wpisy zawierające określony przez nas wcześniej tag, będą pojawiać się na naszym timeline’ie. Wygodniej się nie da.

Jak korzystać?

Śledzenie hashtagów będzie rzeczą prostą, wręcz banalną. Na początek musimy odnaleźć (wyszukać) interesujący nas tag, a następnie wybrać przycisk “obserwuj”. To wszystko. Od teraz wpisy, o których traktuje artykuł, będą pojawiać się na wszej tablicy.

Funkcja może zmienić w stopniu istotnym sposób korzystania z Instagrama. Dzięki nowości śledzenie wydarzeń kulturalnych, informacji ze świata, konkretnych akcji marek lub inicjatyw społecznościowych, będzie wygodne i nieabsorbujące. Funkcja wydaje mi się na tyle ciekawa, iż postanowiłem przeprowadzić mały prywatny eksperyment. Zamierzam korzystać z Insta przez najbliższy tydzień w sposób w mojej ocenie intensywny. Naturalnie wykorzystując śledzenie hashtagów. Celem “badania” jest sprawdzenie, czy aplikacja ponownie zainteresuje mnie swoimi możliwościami i to, czy opisywana nowość będzie miała na to wpływ.

Na koniec dodam tylko, że wchodząc w profile naszych znajomych, możemy sprawdzić, jakimi tagami dane osoby się interesują. Ustawiając konto jako prywatne, wasze hashatagi będą widoczne tylko dla osób obserwujących.

Źródło: Blog Instagram

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...