You are here
Prezent od Sony na gwiazdkę? News 

Prezent od Sony na gwiazdkę?

Rodzina aparatów Sony właśnie się powiększyła. Jeszcze w tym roku, na sklepowych półkach powinien pojawić się następca, a raczej młodszy, lepszy brat modelu RX1R. Mówiąc prościej, dostajemy kolejnego pełnoklatkowego kompakta o zatrważających możliwościach. Oto Sony RX1R II.

 
rx 750x300 1
W czy nowy RX1R II przewyższa swojego poprzednika? Po pierwsze, niemal dwukrotnie zwiększono liczbę efektywnych pikseli na matrycy. W aparacie Sony znalazło się miejsce na pełnoklatkowy przetwornik CMOS Exmor R (42,4 Mpix, 35,9×24 mm), który już na samym starcie gwarantuje doskonałą jakość zdjęć. W połączeniu z obiektywem ZEISS Sonnar T o stałej ogniskowej 35mm i przysłoną F2, dostajemy małego potwora.
W aparacie zamontowano procesor obrazu BIONZ X, a dzięki zastosowanej matrycy Exmor, zwiększono zakres czułości (ISO 100-25 600, z możliwością rozszerzenia 50-102 400). Konstrukcja przetwornika obrazu, pozwoli na zwiększenie szybkości transmisji, która powinna być o 3,5 raza szybsza niż w RX1R. Wrażenie robi też zastosowany w aparacie obiektyw. ZEISS to jeden z czołowych producentów, a przygotowane dla Sony jasne szkło, tylko to potwierdza. Specjalnym pierścieniem przełączymy obiektyw w tryb Makro, a ostrość złapiemy już w odległości 14 cm. Obiektyw tak dopasowano do położenia matrycy, że dociera do niej więcej światła.
 
rx 750x300 2
Sony RX1R II to także 399-polowy czujnik AF przy detekcji twarzy i wykorzystany algorytm wykrywania ruchu lub 25-polowy z detekcją kontrastu. Zadbano również o to, by zdjęcia można było zapisać w formacie RAW. Ale największe wrażeni robi zupełna nowość, czyli możliwość regulacji optycznego filtru dolnoprzepustowego. Użytkownik może ustawić filtr według swoich potrzeb. Przy wyłączonym, otrzyma najwyższą z możliwych rozdzielczości, a przy włączonym, wyeliminuje ewentualne niedoskonałości obrazu. Dla tych, którzy obawiają się mory i chcieliby uzyskać „pośrednie” możliwości, przygotowano też taką opcję.
Nowość od Sony powinna pojawić się w grudniu i może to być ciekawy pomysł na gwiazdkowy prezent. O ile będziemy mieli sporo gotówki. Sprzęt wstępnie wyceniono na około 3500 euro, czyli prawie 15 tysięcy złotych.
Źródło: Sony
Fot: jw.
________________________
Aparaty od Sony znajdziecie pod tym adresem.

Related posts

Leave a Comment