You are here
[PGA 2015] Wykład na Nintendo Stage podczas Poznań Game Arena 2015 Wydarzenia 

[PGA 2015] Wykład na Nintendo Stage podczas Poznań Game Arena 2015

W tym roku na Poznań Game Arena firma Nintendo wyjątkowo mocno zaznaczyła swoją obecność, głównie dzięki opiece ich dystrybutora na Europę środkową, firmie Conquest Entertainment. Na targach powstała cała scena, wraz z okalającymi ją stoiskami Nintendo, na których toczyły się warsztaty oraz turnieje. Pierwszy raz od dawna widać było tak żywe zainteresowanie rodaków japońską firmą.

Można to przypisać znakomitemu line-upowi stoiska Nintendo – firma Conquest Entertainment postawiła nie tylko na nowości, takie jak Yoshi’s Wooly World czy Mario Maker, ale też na rzeszę klasycznych już tytułów. Z atrakcji, które zdawały się sprawiać najwięcej przyjemności biorącym udział zawodnikom, mogę wymienić Super Smash Bros. oraz Mario Kart 8. Da się zauważyć, że pomimo trudnego startu w ósmej generacji, konsole Nintendo mają coś do zaoferowania.

Wyraźnie został położony nacisk na rozgrywkę multiplayer, coś, czego konsole konkurencji już nie oferują tak często. Trudno opisać frajdę ze wspólnej rozgrywki w grach Nintendo – to coś, co po prostu musicie przeżyć. Sam w dużej mierze wychowałem się na sprzęcie japońskiej firmy i wiem, że kiedyś ich konsole były lepsze tylko pod jednym względem – miały pady na kablach, które dało się odłączyć wygrywającemu (oczywiście niesłusznie) przeciwnikowi.

Duch rywalizacji i różnorodność gier – wszystko to złożyło się na doskonałą atmosferę, która towarzyszyła naszemu wykładowi. Na scenie, przed nami, gracze próbowali przechodzić customowe poziomy w Mario Makerze, co, samo w sobie, nadawało wrażenia pewnej nostalgii kojarzonej z grami Nintendo. Nasza prezentacja zaczęła się z tego powodu odrobinę później, ale wierzcie mi, wiem jak to jest i nigdy nie można zabierać pada osobie próbującej przejść ten „ostatni” poziom w SMB – to po prostu wredne. Kiedy już przygotowaliśmy naszą skromną prezentację i zacząłem mówić; ucieszyły mnie zainteresowane miny słuchaczy – to miłe, wiedzieć, że jeszcze kogoś fascynuje kultura oraz historia firmy Nintendo, która jest przebogata i bardzo ciekawa. Po skończeniu prezentacji, porozmawialiśmy jeszcze chwilę z przedstawicielami Conquest Entertainment, którzy byli pod wrażeniem charakteru retro, który miała prezentacja. Druga część prelekcji, tym razem bardziej o kulturze towarzyszącej społeczności Nintendo, będzie miała miejsce na Warsaw Games Week w piątek o 17.30.

http://www.youtube.com/watch?v=QlFLDelSOG8

Wykład i spotkanie na Nintendo Stage podsumowują pół roku naszej intensywnej współpracy z Nintendo, która zresztą stawia naciska na oldschoolowe aspekty ich gier. W między czasie mogliście przeczytać recenzję Super Smash. Bros, artykuł o marketingu Nintendo, który służył poniekąd jako wzór do prezentacji z PGA, recenzję Mother, klasycznego RPGa, będącego moim rówieśnikiem oraz recenzję Trine na WiiU. W tym czasie odszedł Satoru Iwata, firma przeszła pod władanie nowego prezydenta, a kolejna generacja sprzętu powoli się rozwija, z konsolą Nintendo jako silnym zawodnikiem, oferując gry jedyne w swoim rodzaju.

Cieszy mnie zwłaszcza recenzja Mother, w którego miałem okazję, podobnie jak większość zachodnich graczy, zagrać po raz pierwszy, pomimo tego, że to produkcja na NESa. Lubię kulturę gier Nintendo – kojarzy mi się z klasycznym, japońskim podejściem do rozgrywki, z dużą uwagą poświęconą temu, aby doświadczenie z ich grami było unikalne. Udaje im się to osiągnąć już od ponad kilkudziesięciu lat – raz lepiej, raz gorzej, ale niezmiennie, dopóki istnieje rynek rozrywki elektronicznej będą na nim takie gry jak Zelda czy Metroid. Miejmy nadzieję.

Za możliwość i pomoc w organizacji wykładu dziękujemy dystrybutorowi Nintendo w Europie Środkowej, Conquest Entertainment

 

 

 

 

 

 

 

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.


Related posts

Leave a Comment