You are here
Problemy z zasilaniem akumulatorowym w Windows 10 News 

Problemy z zasilaniem akumulatorowym w Windows 10

Microsoft wespół z Intelem pracują nad rozwiązaniami, które byłyby w stanie wyeliminować nadmierne obciążenie akumulatora, jakie powoduje Windows 10. Czy tego rodzaju problemy wpłyną negatywnie na popularność nowego systemu?

10% – o tyle maksymalnie ma być krótszy czas pracy komputera przenośnego, zasilanego akumulatorowo, o ile będzie on działał w oparciu o Windows 10, a nie starsze OS-y (typu jego poprzednik – Windows 8), tak to przynajmniej wygląda w oparciu o oficjalne komunikaty zainteresowanych firm, przypuszczalnie za parę dni będziemy się w stanie dowiedzieć jak rzecz się ma zdaniem niezależnych osób i organizacji. Czy to dużo, czy mało pozostawiam ocenie czytelników, niemniej wydawałoby się, że każdy kolejny system powinien działać efektywniej, sprawniej i po prostu lepiej od wszelkich swoich protoplastów. Ale teorie teoriami, a praktyka często pokazuje, że kolejne „okienka” z reguły oferują nieco więcej możliwości i nieco… mniej wydajności. W przypadku pracy na akumulatorze obecnie ludzie z Intela i Microsoftu w pocie czoła starają się rzecz tak zoptymalizować, by przynajmniej nie odbiegała od wspomnianej „ósemki”. Czy dadzą radę?  Na dzień oficjalnej premiery już raczej nie, ta, przypomnijmy, przypada 29 lipca – czyli już za dwa dni. Pozostaje pytanie ile nam przyjdzie czekać na odpowiednią „łatkę”.

Problem w sumie nie wydaje się aż tak ważny, by należało z jego powodu panikować, ale przecież to nie jedyne perypetie z nowym systemem w ostatnich dniach. Duże obawy rodzi fakt, że dopiero na ostatnią chwilę są przygotowywane także sterowniki przeróżnych urządzeń mających współpracować z „dziesiątką”. Jest oczywistą sprawą, że pewnie nie obędzie się to bez większych i mniejszych „potknięć” – bardziej i mniej zabawnych kłopotów z pracą całego systemu. Oczywiście wielu maniaków technologicznych „jara” się pojawieniem nowego OS-a i będzie chciało móc się od razu do niego dorwać i z niego korzystać. Pod wpływem pojawiających się jednak „z linii frontu” wieści przezorność podpowiada jednak, że być może warto by było trochę poczekać z przerzuceniem się na Windows 10, aż zwykli użytkownicy porządnie przetestują ów produkt, a Microsoft w pierwszych miesiącach pewnie zdąży go udoskonalić, bo coś mi mówi, że ważnych „łatek” czeka nas całkiem sporo…

Źródło: TechRadar.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Related posts

Leave a Comment