valley

Projekt Valley – składany smartfon od Samsunga?

Składany smartfon od Samsunga pojawia się w przeciekach od mniej więcej roku. Czy jest w tym ziarno prawdy?

valley

Koreański producent jest największym na świecie dostarczycielem smartfonów. Jego udziały w rynku to około jednej czwartej, a to oznacza, że co czwarty człowiek, który używa telefonu, trzyma w ręku Samsunga. Oczywiście jest to pewne uproszczenie, ale pokazuje z jak wielką firmą mamy do czynienia. Czy jest im w stanie ktokolwiek zagrozić?

I choć konkurencja nie śpi i co jakiś czas słyszymy o wojnie między producentami, to Samsung może spać spokojnie. Nie oznacza to jednak, że spoczywa na laurach. I nie mówimy tutaj o kolejnych flagowcach, które powinny pojawić się jeszcze w tym roku. Następca Galaxy S7 oraz S7 Edge z pewnością nieźle namiesza, ale nie tak jak Projekt Valley. O ile okaże się prawdziwy.

valley 1

Pierwsze przecieki sugerowały, że składanym smartfonie usłyszymy na początku tego roku. Tymczasem mamy już maj, a ze strony producenta nie docierają żadne ciekawe informacje na ten temat. Jednak jak donoszą reporterzy ETNews, takie składane urządzenie faktycznie istnieje, a co więcej, Samsung posiada już niemal wszystkie patenty i możliwości, by takowy sprzęt powstał. Według informatorów prace nad nim trwają już od trzech lat.

Czym byłby Projekt Valley? Ta kodowa nazwa nie mówi zbyt wiele, ale według tego, co do tej pory udało się reporterom ustalić, mówimy tutaj o przełomie. Smartfon składałby się jak zwykły portfel. Podczas używania go jako telefonu, miałby wymiar 5 cali. Po rozłożeniu zmieniałby się w phabelet/tablet o wymiarach 7 cali. Wyświetlacz miałby powstać w technologii OLED. Przypomnijmy tylko, że pierwszy w pełni zwijalny smartfon można już było zobaczyć i wygląda na to, że sposób produkcji ekranu byłby podobny.

Kiedy możemy się spodziewać urządzenia? Cóż, zważywszy na to, że Samsung pracuje nad nim od kilku lat, a póki co praktycznie nic o nim nie wiadomo, to raczej nieprędko. Tylko trzeba się zastanowić, jaki jest sens w posiadaniu takiego „dziwactwa”. Czy nie lepiej mieć dwa osobne urządzenia lub zwyczajnie jedno większe. Wszak phablety są ostatnio coraz bardziej popularne. Miejmy nadzieję, że niedługo pojawi się więcej szczegółów odnośnie Projekt Valley.

Źródło: SamMobile
Fot: jw.

_________________________________________
Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...