Przeglądarka Chrome 32 – witamy w Windows 8

Wraz z najnowszą aktualizacją przeglądarki od Google, oficjalnie zadebiutowała istotna funkcja. Jest nią tryb „Metro” w Windows 8, dzięki czemu dostajemy namiastkę ChromeOS.

chromenowz750x300

Wspomniany tryb pozwalający uruchomić przeglądarkę w interfejsie ModernUI (poprawna nazwa nakładki W8) wcześniej była dostępna jedynie w wersjach rozwojowych (Alfa, Beta itd.). Tym bardziej cieszy pojawienie się owej funkcjonalności w stabilnej edycji Chrome.

Kolejną dość ciekawą zmianą jest specjalna ikonka, której jedynym zadaniem jest informowanie nas o tym, która karta przeglądarki aktualnie odtwarza dźwięk. Dzięki niej będziemy w stanie w szybki i łatwy sposób zlokalizować stronę „hałasującą” np. grającym banerem reklamowym.

To jednak nie wszystko, gdyż gigant z Mountain View przygotował dla użytkowników nowe mechanizmy blokowania złośliwego oprogramowania oraz ostrzeżenia o tym, iż dana strona wykorzystuje naszą kamerkę internetową. Naturalnie, jak przystało na nowszą wersję Chrome do kodu programu zostały zaimplementowane zmiany mające poprawić wydajność przeglądarki.

Wisienką na torcie jest funkcja, która docenią przede wszystkim zatroskani o swoje pociechy rodzice. Dzięki „ Supervised Users” możliwe stało się kontrolowanie poczynań dzieci.

Aktualizację możemy wykonać z poziomu samej przeglądarki lub odwiedzając ten adres.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...