Przeglądarka Chrome jeszcze bardziej bezpieczna

Google dba o bezpieczeństwo użytkowników przeglądarki Chrome i dlatego wprowadziło garść rzeczy, które pozwolą na jeszcze większą ochronę w sieci.

Wielu internautów w dalszym ciągu podchodzi do kwestii bezpieczeństwa w Internecie w sposób lekceważący, co widać chociażby po ich zwyczajach, czy o czym można co chwila przeczytać. Na szczęście są też tacy, którzy są świadomi zagrożeń wynikających z nieumiejętnego korzystania z zasobów sieci.

Google wprowadził w Chrome 48 nowy panel bezpieczeństwa dla narzędzi deweloperskich (DevTools), dzięki któremu przy każdym ładowaniu strony internetowej wyświetlą się informacje na temat połączenia oraz tego czy jest ono bezpieczne, czy też nie i dlaczego. Dodatkowo użytkownik dowie się, czy używa właściwego protokołu połączenia.

Dostęp do nowego panelu jest łatwy – wystarczy kliknąć ikonkę kłódki i wybrać „szczegóły”. Można też otworzyć narzędzia deweloperskie. Kolejną zmianą, która ma zapewnić większe bezpieczeństwo użytkownikom jest rezygnacja ze stosowania szyfru RC4 przy połączeniach TLS. Przypomnijmy, że szyfr ten był w przeszłości wielokrotnie łamany, a to dzięki pracy belgijskich matematyków Mathy Vanhoefa i Franka Piessensa, którzy pokazali, jak złamać go zarówno w protokołach TLS, jak i WPA-TKIP. 

 

Źródło: Google

Źródło grafiki: j.w.

__________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

 

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...