You are here
Przychody twórców aplikacji: App Store vs Google Play artykuły News 

Przychody twórców aplikacji: App Store vs Google Play

Chcesz zarabiać jako deweloper? Celuj w App Store, w którym zarobisz większe, niż w przypadku Google Play pieniądze. Mówimy o różnicy w przychodach na poziomie 64%, ale nie oznacza to, że platforma Google stoi w miejscu.

App Store
fot. Apple

Analityce z Sensor Tower opublikowali materiał, z którego dowiadujemy się, ile zarobili deweloperzy tworzący rozwiązania dla Apple App Store oraz Google Play Store. Wynik miażdży platformę giganta z Mountain View.

Zarobki w App Store większe o 64%

Bazując na wynikach kwartalnych 100 najlepszych wydawców z obydwu platform, udało się uzyskać informacje z konkretnymi liczbami. Okazuje się, że twórcy działający w obszarze App Store zgarnęli w minionym kwartale prawie 84 miliony dolarów, podczas gdy Androidowi deweloperzy przytulili „skromne” 51 milionów dolarów.

App Store
fot. Sensor Tower

Choć różnica pomiędzy platformami jest znacząca, należy zaznaczyć, że ogólny wzrost przychodów z obydwu miejsc wzrósł w skali roku o około 30%. Oznacza to, że coraz chętniej zostawiamy pieniądze twórcom aplikacji na smartfony. Nie powinno to nikogo specjalnie dziwić. Wszak to właśnie urządzenia mobilne są dla nas najbardziej osobistym sprzętem, który towarzyszy nam w pracy, obowiązkach oraz przyjemnościach. Aplikacje dedykowane konkretnym celom wielokrotnie pomagały mi w przeróżnych sytuacjach.

Zdradzicie, ile wydaliście w ostanim roku na aplikacje mobilne?

Źródło: Apple Insider

Related posts

Leave a Comment