PS4 rządzi w Europie!

70-90% rynku – tyle w niektórych krajach Starego Kontynentu wynosi udział konsoli firmy Sony w rynku. Takową informację właśnie przedstawił  Jim Ryan, szef europejskiego oddziału Sony.

Jeśli te dane są prawdziwe, a w tej chwili nie ma żadnych powodów przypuszczać, że tak nie jest, to przewaga najnowszego dziecka z Kraju Kwitnącej Wiśni nad amerykańskim rywalem ze stajni Microsoftu robi wrażenie. Co prawda owe 70-90% dotyczy tylko kilku krajów (nie wymieniono jakich, a szkoda, można się domyślić, że nie chodzi o największe rynki, typu niemiecki, francuski, czy brytyjski – taką informacją by się od razu pochwalono  – a o jakieś pomniejsze, drugorzędne), nie ma jednak podobno państwa, w którym Xbox One sprzedawałby się lepiej od Playstation 4. Pisaliśmy wam już jakiś czas temu, że podobna sytuacja panuje w Azji, gdzie przewaga PS4 też jest wyraźna i znacząca (link tutaj). Samo Sony bardzo chętnie chwali się osiągnięciami swej konsoli, zapewne także w dużej mierze dlatego, iż to prawie wyłącznie jej sprzedaż pozwala mu zachować status jednej z topowych firm w branży elektronicznej. Japoński gigant na wielu innych płaszczyznach radzi sobie ostatnio dość marnie, w przypadku smartfonów już od dłuższego czasu jest poza pierwszą dziesiątką, niewiele lepiej idzie mu w przypadku telewizorów, o laptopach i kłopotach z martwą linią Vaio już nie wspominając.

 

PS4 do tej pory sprzedano w 22 mln egzemplarzy na całym świecie (Xbox One „poszedł” w ilości ok. 12 mln), przewiduje się, że ostatecznie liczba ta powinna dobić wyniku 80 mln. Odczucia graczy wobec tego co się dzieje i mocnej pozycji Sony mogą być ambiwalentne. Z jednej strony dobra sprzedaż to gwarancja dłuższej żywotności sprzętu, większe zainteresowanie developerów, z drugiej – gdyby PS4 szło gorzej, być może byłoby już teraz znacznie tańsze, a na pewno moglibyśmy liczyć na więcej związanych z nim promocji. Czy jakakolwiek ofensywa Microsoftu, na czele z ostatnimi zapowiedziami, zdoła zmienić obecną sytuację? Bardzo wątpliwe.

Źródło: vg247.com.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...