Retro ciągle w modzie – pomysł Orange na telefon stacjonarny w wersji „smart”

W dobie urządzeń przenośnych inwestowanie w telefony stacjonarne wydaje się szaleństwem. Historia pokazuje nam jednak, iż osoby obdarzone wspomnianym stanem psychicznym stają się wizjonerami potrafiącymi zmienić świat. Czy tą samą drogą podążą projektanci „Orange”?

„NeoRetro” jest retrotelefonem stworzonym przez dwóch pracowników „Orange”, którzy postanowili przypomnieć o urządzeniu doskonale znanemu starszym pokoleniom. Projekt jest połączeniem stylu aparatów z lat trzydziestych ubiegłego wieku z dzisiejszą technologią, funkcjonalnościami oraz materiałami.

Przyjrzyjmy się, co kryje w sobie ten gadżet. Przede wszystkim dwie w pełni funkcjonalne słuchawki (jedna umieszczona z tyłu urządzenia). Główna, jak na dzisiejsze standardy przystało bezprzewodowa, działa standardowo. Druga natomiast ma formę pojedynczej słuchawki i pełni funkcję głośnika, a także mikrofonu. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania w rozmowie jednocześnie uczestniczyć mogą trzy osoby (łącznie z tą, do której postanowiliśmy zadzwonić). Dosyć ciekawym faktem jest to, iż słuchawkę wyposażono w specjalny czujnik, który po wykryciu, że nie trzymamy jej przy uchu, zamienia urządzenie w zestaw głośnomówiący.

Sentymentalni użytkownicy, którzy z radością przypomnieliby sobie dźwięk wybieranego analogowo numeru telefonu, niestety się zawiodą. Tarcza jest tak naprawdę ekranem dotykowym, na którym umieszczono zestaw pojemnościowych przycisków odpowiadających za wybieranie numerów czy klawisze umożliwiające między innymi przeglądanie i wybieranie pozycji z książki adresowej. Centralny punkt zajmuje wyświetlacz prezentujący takie funkcje jak: godzina, data lub identyfikator połączenia przychodzącego.

„NeoRetro” trafił na platformę crowdfundingową (finansowanie społecznościowe) „Ulule”, poprzez którą twórcy mają nadzieję uzbierać wystarczającą liczbę zgłoszeń do tego, aby uruchomić produkcję. Minimalną ilość zamówień ustawiono na 500 egzemplarzy, a akcja swój szczęśliwy finał będzie miała 22 lipca. Aby zostać właścicielem urządzenia trzeba przeznaczyć sumę między 99 a 109 euro (z VAT) oraz dodatkowo uiścić opłatę za dostawę. Pierwszych 200 konsumentów otrzyma limitowaną edycję telefonu. Dostawa ruszyć ma w pierwszej połowie 2016 roku. W przypadku sukcesu całego przedsięwzięcia telefon ma być także dystrybuowany przez sieć salonów „Orange”.

Oczywiście z oferty nie skorzystają zapewne pasjonaci urządzeń mobilnych, jednak tych, którzy zastanawiali się nad zmianą telefonu stacjonarnego, „kupi” interesujący design urządzenia.

Źródło: Orange

__________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie zaopatrzycie się w telefony stacjonarne i smartfony.

Dodaj komentarz

6488 More posts in News category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....