PS4 złamane

Piractwo jest zjawiskiem z którym producenci konsol i gier walczą wyjątkowo zaciekle. Wraz z postępującą technologię udało się wyeliminować lub ograniczyć możliwości korzystania z nielegalnego oprogramowania, jednak próby ze strony użytkowników się nie ustają. Im nowsza technologia tym trudniej ją złamać, jednak upór i nieskończona pomysłowość sceny hakerskiej nie znają zmęczenia, w związku z czym Sony znowu ma się czym martwić.

Paru redaktorów brazylijskiego portalu UOL Jogos dostało informację, że w jednym ze sklepów w Sao Paulo można kupić gry na PS4 znacznie taniej niż w innych miejscach (content warty 600 dolarów za 100), na dodatek są one zgrywane na miejscu na dysk.

http://www.youtube.com/watch?v=LDM1_iGFuCU

Oczywiście sklep, jest małym niszowym miejscem, ale już technologia którą wykorzystują to najnowsze osiągnięcie rosyjskich domorosłych hakerów, którzy zajmują się łamaniem hardware’u konsolowego. Upraszczając; metoda sprowadza się do zrobienia dumpu zawartości dysku konsoli na której są oryginalne gry oraz konta do którego są przypisane, a także dumpu BIOS/NAND rzeczonej konsoli i wgrania go na dysk konsoli, którą chcemy zaopatrzyć w nielegalne gry. Najprościej to ujmując jest to klonowanie konta i zawartości dysku, jednak do całego procesu potrzeba jeszcze specjalnie zaprogramowanego mikrokomputera Raspberry Pi, a proces działa tylko na sofcie starszym niż 2.51. Sony już zareagowało wysyłając stosowny zakaz w postaci żądań zaprzestania szkodliwej działalności (popularne Cease & Desist), a także poszukując możliwości zablokowania niewygodnej dziury w oprogramowaniu za pomocą stosownego patch.

Takie działania w dobie internetu nigdy nie trwają długo (z wyjątkami np. pamiętny PS3 Jailbrake) ponieważ producent sprzętu dowiaduje się o nich równie szybko jak publiczność, a możliwość obowiązkowo patchowania chroni najnowsze tytuły przed rękami piratów.

Źródło: wololo.net

___________________

 

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...