You are here
Publico24 Newsstand – czasopisma w abonamencie. To może się udać! artykuły News 

Publico24 Newsstand – czasopisma w abonamencie. To może się udać!

Prasa drukowana ma się świetnie. Znaczy gorzej, niż przed kilkoma laty, bo nakłady spadają, ale mimo wszystko, cały czas gazety oraz czasopisma są chętnie kupowane przez rzesze ludzi. Co jednak z tymi, którzy lubią czytać, a wolą nie marnować papieru? Dla nich powstało Publico24 Newsstand, czyli rodzaj subskrypcji podobnej do Netflix. Jak działa?

Publico24 Newsstand
Publico24 Newsstand

Subskrypcje na gazety i czasopisma są jeszcze w Polsce nowością, która jednak może zyskać sobie całkiem pokaźną liczbę zwolenników. Czasy się zmieniły, więc coraz przychylniejszym okiem patrzy się na wydania elektroniczne gazet. Szczególnie, że dostęp do nich jest wyjątkowo prosty i co więcej, można przeglądać archiwalne numery, bez konieczności magazynowania ich w mieszkaniu. Jak działa taki abonament i ile trzeba za niego zapłacić?

Publico24 Newsstand – jak działa?

Zasada działania Publico24 Newsstand jest dokładnie taka sama, jak praktycznie każdego serwisu z usługami opartego na modelu subskrypcji. Za stałą miesięczną opłatą, użytkownik otrzymuje dostęp do konkretnej ilości treści. W tym konkretnym przypadku, dostęp do treści kosztować ma użytkownika 19.99 złotych miesięcznie, co wydaje się bardzo opłacalną ofertą. Szczególnie wtedy, kiedy jesteśmy fanami czytania gazet oraz czasopism. Jeżeli kupujemy ich więcej, niż tylko jedno miesięcznie, to warto wziąć pod uwagę przeniesienie się na wydania cyfrowe, bo oszczędności będą zauważalne od razu.

Jeżeli nie jesteśmy przekonani, czy pasuje nam ten rodzaj czytania, możemy to w Publico24 Newsstand sprawdzić, korzystając z darmowego okresu próbnego. Wprawdzie wymaga to od nas założenia konta oraz podpięcia do niego karty, ale to już chyba standardowa procedura, do której większość użytkowników z sieci jest przyzwyczajona. Ile czasu mamy na takie darmowe wypróbowanie serwisu? Cały miesiąc, więc z całą pewnością będziemy w stanie sprawdzić podczas tego okresu, czy jesteśmy zainteresowani kontynuowaniem subskrypcji.

Jakie tytuły znajdują się w ofercie?

Wybór gazet, magazynów oraz czasopism jest naprawdę przyzwoity i wydaje się, że w Publico24 Newsstand każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W serwisie znajdziemy podział na następujące kategorie: Sport i Hobby, Wydarzenia i Opinie, Lifestyle, Dom i Wnętrza, Technologię, Biznes oraz Prasa Lokalna. Wśród tytułów znajdują się między innymi: Newsweek, Przegląd Sportowy, Elle, Men’s Health, Women’s Health, National Geographic, Digital Camera Polska, Gitarzysta, Moje Gotowanie, Gazeta Polska, Gość Niedzielny, Focus, Gala, Glamour, Sielskie życie, Młody technik, Builder czy Businessman. Jak więc dobrze widać, wybór jest ogromny, bo samych tytułów jest około osiemdziesięciu.

Jak korzystać z serwisu Publico24 Newsstand? Po założeniu konta treści możemy konsumować za pomocą zwykłej przeglądarki internetowej, gdzie część z gazet i czasopism została przygotowana w formie HTML. Niektóre dalej są w formacie PDF, ale Publico24 Newsstand dąży do tego, żeby w przyszłości wszystkie materiały były dostosowane do formatu HTML. Szkoda tylko, że to już decyzja uzależniona od samego wydawcy konkretnego magazynu. Korzystać można także z serwisu za pomocą aplikacji, które są dostępne zarówno na Android, jak i iOS. Treści można także pobierać na swoje urządzenia tak, żeby dało się je czytać bez dostępu do sieci, czyli np. w podróży pociągiem czy samolotem. Jedno konto pozwala na korzystanie z trzech urządzeń jednocześnie, czyli jest to rozwiązanie dla rodziny. Zobaczymy jaką popularność zyska serwis i czy przyciągnie do siebie dużą liczbę użytkowników.

Nowe tablety oraz smartfony znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Publico24 Newsstand / Opracowanie własne

Related posts

2 thoughts on “Publico24 Newsstand – czasopisma w abonamencie. To może się udać!

  1. E-W-U-A

    świetna sprawa, pobrałam aplikację – wszystko działa i dodatkowo pierwsze 30 dni za free!!!

Leave a Comment