Android Pie na wszystkich nokiach z Zielonym Robotem

Nokia dotrzymała słowa i zapewniła aktualizacje Android Pie dla wszystkich 22 urządzeń dostępnych w portfolio produktowym. Konkurencja może co najwyżej pomarzyć o takim wyniku.

Android Pie
fot. Nokia

Nie mogę powiedzieć, abym specjalnie kibicował Nokii działającej w obszarze Androida. Byłem nastawiony sceptycznie, gdyż nie ufałem chińskiemu koncernowi HMD, który z fińską myślą techniczną miał wcześniej niewiele wspólnego. Okazuje się jednak, że firma wywiązuje się ze swoich obietnic i mimo że urządzeniom sygnowanym marką Nokia daleko do ideału, producentowi należą się słowa pochwały.

Android Pie na wszystkich Nokiach!

Niektóre z nowszych smartfonów od Nokii miewają problemy z wydajnością, ale nie powinno to specjalnie dziwić nikogo w urządzeniu budżetowym. Niemniej, w ogólnym rozrachunku sprzęt od duchowego spadkobiercy „Finów” działa prawidłowo, ale nie to jest jego siłą. Jak się okazuje, największą zaletą urządzeń marki jest wsparciew zakresie aktualizacji systemowych.

Producent pochwalił się dziś faktem udostępnienia oprogramowania Android Pie dla smartfona Nokia 1. Co istotne, było to ostatnie z urządzeń firmy, któremu „należał się update”. Mamy więc już komplet aż 22 smartfonówkoncernu, które otrzymały Androida 9. Wśród wspieranego sprzętu znalazły się zarówno starsze modele 3, 5 czy 6 oraz nowsze warianty 2.2, 3.2 orz 1 Plus. Brawo Nokia!

Nic nie może trwać wiecznie, dlatego trzeba mieć świadomość tego, że starsze urządzenia z portfolio nie otrzymają już wsparcia dla Androida Q. Mimo to producent wypada na tle konkurencji lepiej niż dobrze. Kto wie, może pozostały firmy wezmę z Nokii przykład? Licze na to.

Źródło: Twitter (Sarvikas)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...