iOS 12

Publiczna beta iOS 12 dostępna do pobrania

Jeśli czekaliście na możliwość przetestowania iOS 12 na swoich iPhone’ach i iPadach, mam dobrą wiadomość. Oprogramowanie zyskało właśnie status otwartej bety, a co za tym idzie, soft mogą zainstalować wszystkie osoby zarejestrowane w darmowym programie. Dlaczego warto rozważyć przesiadkę na nowszy iOS?

iOS 12

Nie ukrywam, że kiedy Apple zaprezentowało iOS 12, odczułem niepohamowane pragnienie skorzystania z najnowszego oprogramowania. Nie zdecydowałem się jednak na ten krok z dwóch powodów. Pierwszym była obawa przed problemami związanymi z wczesnymi wersjami rozwojowymi sprzętu, drugim zaś brak konta deweloperskiego. Owszem, mogłem takowe założyć i je opłacić, jednak nie do końca przekonują mnie opłaty za rzeczy “darmowe”. Teraz kiedy otwarta beta nowego iOS została udostępniona publicznie, zaczynam po raz kolejny rozważać instalację.

iOS 12 — publiczna beta

Aby móc dokonać upgrade’u oprogramowania, należy zarejestrować się w Apple Beta Software Program. Jest to proces stosunkowo prosty i każdy użytkownik iSprzętu powinien poradzić sobie z nim bez większych problemów.

Wersja softu dostępna w formie otwartej bety jest prawdopodobnie tym samym buildem, co druga wersja testowa dla deweloperów. Choć system zdaje się działać płynnie i naprawdę funkcjonalnie, należy pamiętać, że jest to wersja testowa. Błędy, mniejsze bądź większe, mogą pojawiać się w najmniej oczekiwanym momencie. W skrajnych przypadkach sprzęt może odmówić posłuszeństwa np. podczas nawigacji w obcym mieście. To wady, ale co z zaletami?

Czy warto instalować betę?

Jeśli zainstalujecie iOS 12 na waszym smartfonie, otrzymacie zestaw przydatnych ficzerów takich jak nowy tryb nie przeszkadzać, grupowanie powiadomień oraz funkcja pozwalająca monitorować czas, jaki spędzamy ze smartfonem. Dwunastka to także istotne aktualizacje aplikacji. Facetime otrzyma możliwość grupowych połączeń wideo, o animoji w czasie rzeczywistym nie wspomnę. Z pełną listą nowości możecie zapoznać się TUTAJ.

iOS 12 to również potężny wzrost wydajności na starszych urządzeniach. Jeśli wierzyć Apple, iPhone 5s zyska drugą młodość. Jeśli jest to dla was kusząca opcja, rozważcie zakup urządzenia, które jet dostępne w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Tech Crunch, Apple

Dodaj komentarz

3833 More posts in artykuły category
Recommended for you
Vivo X30 Pro
Rynek smartfonów w 2023 roku

2023 rok będzie przełomowym momentem dla rynku smartfonów. W ciągu najbliższych kilku lat możemy spodziewać...