You are here
Qualcomm Snapdragon 215 to szansa dla najtańszych smartfonów artykuły News 

Qualcomm Snapdragon 215 to szansa dla najtańszych smartfonów

Qualcomm prezentuje nowe procesory Snapdragon 215, które celują w najtańszą półkę cenową smartfonów. Wbrew pozorom, specyfikacja układu może zaskoczyć i to pozytywnie. Znajdziemy tutaj bowiem kilka smaczków, które dotychczas były dostępne w wyższych wersjach układów.

Snapdragon 215
fot. Qualcomm

O serii Snapdragon 2xx od Qualcomma zrobiło się ostatnio cicho. Nie oznacza to jednak, że producent odpuścił sobie rzeczoną serię i postanowił nie zawracać sobie nią głowy. Przeciwnie, projektanci pracowali w pocie czoła, aby dziś przedstawić nam najnowszy budżetowy układ Snapdragon 215. Sprawdźmy, co drzemie w środku.

Snapdragon 215, czyli wzrost wydajności, podwójna kamera, Wi-Fi ac oraz szybkie ładowanie

Rzekłbym „jest progres” i byłoby to zgodne z prawdą. O ile osoby korzystające z droższych telefonów nawet przez chwilę nie spojrzą na specyfikację oferowaną przez procesor Snapdragon 215, o tyle osoby preferujące budżetowe konstrukcje powinny upatrywać w układzie szansy. Szansy na co? Na to, że ich przyszłe urządzenia będą pracowały wydajniej, zaoferują dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora oraz pozwolą na korzystanie z nowocześniejszych rozwiązań. Poznajmy szczegóły.

Przede wszystkim Qualcomm chwali się możliwością wzrostu wydajności nawet o 50%, a to znacząca liczba. Snapdragon 215 obsłuży także komunikację NFCpodwójny aparat 8 Mpix (lub pojedynczy 8Mpix), Wi-Fi acLTE Kat 4 oraz wsparcie dla rozdzielczości 1560 x 720 p. W specyfikacji przewija się także grafika Adreno 308Bluetooth 4.2 oraz szybkie ładowanie. Niestety, mówimy Quick Charge 1, czyli rozwiązaniu, które faktycznie naładuje urządzenie do 75% szybciej, jednak prędkość jest ograniczona mocą 9,45 W.

Pierwsze smartfony wyposażone w rzeczony układ pojawią się na rynku w drugiej połowie roku. Jak można się domyślić, oznacza to, że na zbliżających się targach IFA 2019 w Berlinie zobaczymy istny wysyp budżetowców z układem Qualcomm Snapdragon 215.

Jeśli szukacie dostępnych od ręki budżetowych smartfonów, koniecznie sprawdźcie TEN adres.

Źródło: Qualcomm

Related posts

Leave a Comment