Quickoffice na Android i iOS za darmo

Około rok temu Google kupiło Quickoffice, jeden z najpopularniejszych mobilnych pakietów biurowych. Nikt jednak nie spodziewał się tego, że firma zupełnie przebuduję aplikację i udostępni ją za darmo użytkownikom Androida i iOS. Miły gest, jednak czy potrzebny? Przecież na wymienionych systemach od dawna działa dysk Google z wbudowanym pakietem biurowym.

QuickOfficeGoogle750x300

Tak, ponieważ jak wiadomo Dokumenty na Gdrive możemy zapisać w formatach Worda, Exela itd., lecz niestety ich edycja jest niemożliwa. Chyba, że zdecydujemy się na konwersję plików na format Google. Nie każdy jednak jest przekonany do usługi giganta z Mountain View, aby przesiąść się zupełnie na Dokumenty Google.

Owszem na Androidzie można korzystać z aplikacji firm trzecich zintegrowanych z Gdrive i zwyczajnie edytować pliki takie jak .docx, lecz formatowanie może być z goła odmienne od tego stosowanego przez Microsoft Office.

Nowy Quickoffice udostępniony za darmo w Google Play oraz AppStore pozwala przeglądać, edytować oraz tworzyć dokumenty w formatach akceptowanych przez MS. To spore ułatwienie, dzięki któremu sami będziemy mogli wybrać jakie rozszerzenia plików będą dla nas wygodniejsze.

Twórcy podobnych, lecz płatnych aplikacji mogą czuć się zagrożeni. Quickoffice jest naprawdę świetnym programem o bogatych jak na urządzenia mobilne funkcjach. Poza jedną sprawą – nie przeczyta formatów Google. Do ich obsługi wymagana jest instalacja aplikacji Gdrive. Nie jest to wielki problem, jednak wprowadza pewne zamieszanie, szczególnie dla mniej zaawansowanych użytkowników.

Pomijając drobną wadę, gorąco zachęcam was do pobrania najnowszej darmowej aplikacji Quickoffice. Użytkownicy, którzy pobiorą produkt do 26 września otrzymają w ciągu kilku tygodni bonus w postaci 10 GB miejsca na dysku Google na dwa lata.

Źródło: http://googledrive.blogspot.com

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...