Radio FM w smartfonach z Windows Phone8

Posiadacze słuchawek z systemem od giganta z Redmond borykają się z pewnymi brakami. Co ciekawe system okrojono z, wydawać by się mogło, podstawowych funkcji takich jak Radio FM. Serwis WindowsMania.pl powołując się na „własne źródła” informuje, że od pewnego czasu zbliża się rozwiązanie problemu, którym jest brak możliwości słuchania „zwykłego radia”. Nieoficjalnie wiadomo, że telefony z WP8 na pokładzie posiadają moduł odpowiedzialny za odbieranie fal radia FM, lecz brakuje jedynie sterowników oraz aplikacji obsługujących ową funkcje.

NOKIA 750x300

W swoim mobilnym systemie, Microsoft przyzwyczaił nas do stopniowego wprowadzania pewnych udogodnień do naszych urządzeń. Przypomina mi to politykę Apple, szczególnie podczas premier wczesnych wersji systemu na iPhony, iPady oraz iPody. Jedno jest pewne – jeśli firma decyduje się wprowadzić coś nowego, możemy być pewni, że będzie to działało naprawdę dobrze i płynnie. Osobiście bardzo cenie taki model podejścia do klienta, szczególnie patrząc na to, że przebrnąłem już przez wiele systemów mobilnych od wczesnych wersji Windows Mobile, Symbian, Android oraz iOS, nie zapominając o  Bada i innych mniej popularnych.

Co prawda w smartfonach możemy słuchać oczywiście radia online, jednak nie wszędzie będziemy mieli odpowiednio dobry zasięg, lub co gorsze, może nam się zwyczajnie skończyć pakiet danych, a dostępu do Wi-Fi brak. Jeśli nieoficjalne informacje zostaną potwierdzone i w nadchodzącej aktualizacji ujrzymy radio FM z pewnością docenimy ten fakt. Osoby regularnie słuchające audycji stacji niedostępnych online, w końcu będą miały możliwość korzystania z tego dobra kultury na swoich telefonach.

Znając Microsoft przy aktualizacji zobaczymy więcej brakujących funkcji, jednak to na razie tylko spekulacje. Ja z niecierpliwością czekam na kolejne aktualizacje OTA.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...