Najmniejszy film świata!

Firma IBM stworzyła najmniejszy film na świecie. Nosi tytuł „Chłopiec i jego atom”, trwa 90 sekund i składa się z 242 klatek. Film trafił do księgi rekordów Guinnessa.

a-boy-and-his-atom
Film jest krótki i przedstawia Chłopca, który bawi się atomem. Niby nic ciekawego, ale po 90 sekundach chce się więcej. Film pokazuje, że technologia naprawdę idzie naprzód. 
Firma IBM została doceniona za pracę nad tym niecodziennym filmem i cały projekt został wpisany do księgi rekordów Guinnessa, jako najmniejszy film w historii kina.


Film został stworzony dzięki metodzie poklatkowej. Wykonano aż 242 zdjecia, co dało 90 sekund filmu. Całe nagranie zajęło naukowcom aż 2 tygodnie. A zanim przystąpiono do nagrania, filmowcy nauczyli się kontrolować atomy, by móc umieszczać je w dowolnych miejscach. Udało się to im dzięki specjalnej igle magnetycznej oraz mikroskopowi.

Bardzo nas cieszy, że technologia rozwija się w tym kierunku, dzięki temu może już niedługo będziemy mogli zobaczyć wiele procesów które zachodzi w środowisku właśnie w takim wymiarze, co na pewno ułatwiło by wielu osobom naukę, np. biologii. Serdecznie gratulujemy sukcesu firmie IBM.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...