RCS

RCS zastąpi SMS. Mamy pierwszą deklarację operatora komórkowego

Pierwszy SMS został wysłany dokładnie 3 grudnia 1992 roku. Nie powinno więc dziwić nikogo to, że standard musi w końcu ustąpić miejsca bardziej zaawansowanemu rozwiązaniu. Następcą jest RCS, czyli Rich Communictions Services. Co ważne, rozwiązanie może trafić do pierwszych klientów już w przyszłym roku.

RCS

Pora odesłać SMS-y oraz MMS-y na emeryturę. Ograniczona wymiana informacji w postaci 160 znaków lub 300 kb danych trąci już myszką i ustępuje w kwestii funkcjonalności nowoczesnym komunikatorom internetowym. Niestety, wysoka liczba dostępnych aplikacji do komunikacji sprawia problem związany z brakiem standaryzacji. Ten może niebawem zniknąć.

RCS zastąpi SMS w 2019 roku

Bez paniki. Faktycznie RCS pojawi się u operatora komórkowego w 2019 roku, jednak na ten moment deklarację złożył jedynie amerykański podmiot. Sieć Verizon obiecała przyszłoroczne wdrożenie nowego standardu, ale zanim pozostali gracze dołączą do rozwiązania, może minąć wiele miesięcy, być może lat.

W czym wspomniana technologia miałby być lepsza od standardowych SMS-ów i MMS-ów? Po pierwsze RCS pozwala na wysyłanie multimediów w rozmiarze do 100 MB, a to już całkiem istotny argument za jego wdrożeniem. Standard to także udostępnianie lokalizacji, powiadomienia o odczytaniu wiadomości oraz współdzielenie plików. W zasadzie to samo otrzymujemy, używając jednego z wielu istniejących na rynku komunikatorów. Dlaczego mielibyśmy więc wybierać standard RCS? Może właśnie dlatego, że w założeniach ma on wspomagać standaryzację i zgodność?

Źródło: AndroidPolice

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...