RCSGoogleSMS750x300

To koniec SMS-ów! Jeśli pomysł Google wypali – całkiem możliwe

Gigant z Mountain View działa w kierunku nawiązania współpracy z operatorami telefonii komórkowej w zakresie implementacji technologii RCS (Rich Communications Services), która to w założeniu miałaby zastąpić przestarzały format SMS. Pytanie, czy w dobie wzrostu popularności komunikatorów internetowych ma to w ogóle sens?

RCSGoogleSMS750x300

Z wieszczeniem końca technologii SMS mieliśmy do czynienia już dziesiątki razy. Co z tego wynikło? Właściwie nic – krótkie wiadomości tekstowe wysyłane za pośrednictwem sieci komórkowych istnieją dalej, choć są delikatnie „podgryzane” przez np. Facebook Messsenger czy WhatsApp. Przerzucenie się na wspomniane aplikacje nie stanowi problemu dla młodego pokolenia – sam, choć mam już ponad 30 lat, nie często wracam do skrzynki SMS. Nie mniej jednak gros użytkowników telefonów w dalszym ciągu preferuje tenże model komunikacji. Problem w tym, że jego możliwości są dość ubogie.

Zważając na powyższe, format RCS wydaje się solidnym następcą SMS-ów. Funkcje znane z komunikatorów internetowych, jak np. udostępnianie zdjęć, nagrań czy wykonywanie konwersacji grupowych – właśnie tego brakuje współczesnym krótkim wiadomościom tekstowym. Według Google załatanie wspomnianych braków pozwoli na kontynuowanie rozwiązania zapoczątkowanego przez SMS-y.

Niestety, jak już wspomniałem, popularność Facebooka, a co za idzie Messengera pozwala sądzić, iż przekonane młodych użytkowników do nowego rozwiązania RCS będzie trudne, choć nie niemożliwe. Do funkcjonowania Rich Communications Services niezbędny będzie odpowiedni klient. To, że Google wypuści stosowną aplikację jest pewne, ale na chwilę obecną ciężko powiedzieć, kiedy to się stanie. Należy również zaznaczyć, że aplikacja powinna trafić nie tylko na Androida, ale również do konkurencyjnych platform systemowych.

Jak uważacie – czy system RCS ma szansę zastąpić SMS-y?

Źródło: Techspot

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

2 komentarze

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...