[Recenzja] Downwell

Downwell to tytuł, który wystartował na rynku mobile już jakiś czas temu. Niedawno gra trafiła również na Steama. Najwyższa pora przyjrzeć się tej nieszablonowej produkcji.

W głąb studni.

Koncept stojący za Downwell jest bardzo prosty – nasz bohater spada w głąb studni. Po drodze spotyka przeciwników, z którym może walczyć na różne sposoby. Podstawowym i jedynym wyposażeniem na początku rozgrywki są gunboots – buty wyposażone w broń, które jednocześnie działają na zasadzie małego jetpacka. Wciskając w powietrzu skok aktywujemy uzbrojenie na nogach naszego bohatera, co sprawia, że jest on w stanie wyeliminować przeciwników znajdujących się pod nim. Warto nadmienić, że amunicja jest nieskończona, jednak do przeładowania magazynku niezbędne jest stanięcie na ziemi lub odbicie się od przeciwnika.

W zasadzie to wszystko co musicie wiedzieć o Downwell. Do bardzo prostego pomysłu odwróconego bullethell dochodzi jeszcze możliwość rozbudowania i zmiany rodzajów broni, a także różnego rodzaju power upy wzmacniające naszego bohatera. Przede wszystkim możemy wybrać inny ekwipunek, który pojawia się losowo w miarę jak spadamy w głąb studni. Do wyboru mamy shotgun, laser, burst gun, broń samonaprowadzającą i wiele innych.

http://www.youtube.com/watch?v=kY83H8BdxhI

Piękno prostoty

Wszystkie poziomy w Downwell są generowane losowo, stosując się tylko do ogólnego rozkładu pewnych większych obszarów w grze. W miarę spadania rośnie poziom trudności i ilość przeciwników. To genialny koncept, który pozwala grać w Downwell nawet w krótkich 5 – 10 minutowych sesjach.

Podstawową walutą w grze są gemy, które wypadają z zabitych przeciwników oraz niszczonych elementów otoczenia. Gemy możemy wymienić, w pojawiających się co jakiś czas sklepach na power-up – w ten sposób zaopatrzymy się w więcej zdrowia lub większy magazynek. Oprócz tego, ogólna ilość zdobytych gemów pozwala odblokować nowe postaci (podobnie jak w Super Meat Boyu), a także nowe schematy barw, w które możemy ubrać całą grę. Ponadto po zebraniu ponad 100 gemów, nasz bohater wpada w tzw. Gem-High, które sprawia, że jest silniejszy i spada szybciej.

Nie dolecisz na dno

Downwell jest doskonałą grą. Wspomniana prostota w połączeniu z bardzo przyjemną rozgrywką powoduje, że tytuł ma wręcz magnetyczną siłę przyciągania. Dodatkowo, po zaliczeniu każdego fragmentu poziomu dostajemy jeszcze więcej power-upów, które zmieniają naszą postać dodając jej konkretne perki – np. balon powodujący, że spada wolniej, drona, który jej asystuje, a niektóre z nich potrafią zupełnie zmienić zasady zbierania gemów. Dzięki pozornej prostocie i konsekwentnemu rozwinijaniu naszego bohatera od Downwell jest trudno odejść. Polecam grę, która ukradła mi zdecydowanie za dużo czasu, jak na tytuł mobile. W Downwell możecie zagrać na Androidzie, iOS i Steamie.

Plusy:

– prostota

– genialny koncept, który niesamowicie przyciąga do gry

– doskonały balans rozgrywki

– dynamika i trudność

– ogromna ilość power upów do zebrania

Minusy:

– wciąga za bardzo?

 

_____________

Zapraszamy do naszego e-sklepu. Zapraszamy również na profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...