You are here
Recenzja: Edimax Smart Plug Switch SP-1101W testy 

Recenzja: Edimax Smart Plug Switch SP-1101W

W zależności od zapotrzebowania, na rynku możemy wybierać spośród dużej ilości rozwiązań typu smarthome. Teraz do stawki producentów akcesoriów do mądrego domu dołącza Edimax ze swoimi inteligentnymi wtyczkami.

Smart Plug Switch to wtyczka do kontaktu, która daje ci możliwość włączać albo wyłączać napięcie w urządzeniu bądź urządzeniach zdalnie – za pomocą aplikacji dla smartfonów. Użytkowanie wtyczki jest bardzo proste, wystarczy wpiąć ją do kontaktu i wcisnąć przycisk odpowiedzialny za synchronizację z WiFi, bowiem jak każdy sprzęt do inteligentnego domostwa Smart Plug działa tylko pod siecią bezprzewodową. Gdy wtyczka samodzielnie się połączy z siecią, co sygnalizuje zielonym sygnałem świetlnym pod przyciskiem synchronizacji, jest gotowa do użytku.

Wystarczy ją tylko sparować z aplikacją telefoniczną będąc pod tą samą siecią WiFi i możemy sterować dowolnie z każdego miejsca przepływem prądu w wyekwipowanym w Smart Plug gniazdku. Parowanie przebiega bardzo sprawnie, zresztą bardzo pomaga w tym prosta i przyjazna użytkownikowi aplikacja.

http://www.youtube.com/watch?v=iiXQnKblNBc

Po sparowaniu już nie musimy być oczywiście podpięci pod tę samą sieć, żeby korzystać ze Smart Plug – w myśl idei smarthome aplikacja steruje wtyczką z każdego miejsca na ziemi, w którym jesteśmy w stanie podłączyć się do sieci. Oprócz tego aplikacja zawiera funkcję tworzenia harmonogramów dla wtyczki, a także dla większej ilości wtyczek, co daje nam możliwość napisania skryptów dla całego domu na okrągły tydzień.

Potrzebującym takich rozwiązań możemy śmiało polecić Smart Plug, urządzenie jest bajecznie proste w obsłudze – ma bardzo przejrzystą aplikację i parowanie przebiega błyskawicznie. Jednak należy się zastanowić jak bardzo w dzisiejszych czasach potrzebujemy włącznika/wyłącznika napięcia, ponieważ większość sprzętów elektronicznych ma funkcję wybudzania lub usypiania o konkretnej godzinie, a ktoś kto szuka bardziej zaawansowanych rozwiązań do smarthome po prostu zbuduje całą sieć urządzeń, która jest zewnętrznie zarządzana przez skrypty z jednego źródła. Niemniej jednak dla rodziców, którzy potrzebują wyłączyć dzieciom konsolę bez wstawania z kanapy – sprzęt jak znalazł.

 

Za udostępnienie sprzętu do testów dziękujemy Edimax

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz

do naszego sklepu internetowego po Edimax Smartplug.


Related posts

Leave a Comment