Recenzja Słuchawek Street by Kruger&Matz

Zazwyczaj po słuchawkach z przedziału budżetowego nie spodziewamy się dobrej jakości dźwięku i wykonania. Jak jest w przypadku modelu Street firmy Kruger&Matz, przeznaczonego bardziej dla zwykłych, „ulicznych” odbiorców niż audiofili? Sprawdźmy.

E jak ergonomia

Jeśli chodzi o wygodę korzystania ze słuchawek Street i dostosowanie ich do typowego użytkownika firmie Kruger&Matz nie można nic zarzucić. Model Street, pomimo tego, że dość duży i masywny, to jednak jest wygodny nawet podczas aktywnego korzystania ze słuchawek. Sama konstrukcja jest lekka i można ją w dowolnej chwili złożyć i schować do pokrowca, który dostajemy w zestawie. Poszczególne ramiona możemy dostosować do długości jaka odpowiada rozmiarom naszej głowy. W połączeniu z możliwością złożenia ich, daje to wrażenie płynnej i solidnej konstrukcji. Oprócz tego obie słuchawki są lekko mobilne, obracając się niezależnie od siebie, kiedy zmieniamy kąt noszenia, dzięki czemu unikniemy nieprzyjemnego tarcia o uszy i chwytania za włosy. Głośniki są idealnie wyciszone, jednak osiągnięcie tego wymagało zastosowania skórzanych poduszek wraz z pokrowcami, które mogą sprawiać, że w upalne dni korzystanie z modelu Street może być uciążliwe. Za to w zimie słuchawki będą jak znalazł, ponieważ naprawdę dobrze ogrzewają uszy. Dodatkowo przegub słuchawek jest również wyłożony skórą, co z kolei sprawia, że są bardzo wygodne i niweluje ich wagę odczuwaną podczas noszenia. Wykonanie całej konstrukcji jest bardzo porządne i bez narażania sprzętu na wypadki możemy się nie martwić o uszkodzenia. Miłym akcentem jest zastosowanie bezpośrednio w słuchawkach wejścia Jack, tak żebyśmy mogli korzystać z dowolnego kabla audio. Mimo to producent dodał do zestawu kabel, jednak jest on wyjątkowo krótki i nie powala jakością wykonania.

E jak ekonomia

Słuchawki Kruger&Matz da się kupić w cenie około 100 zł. Jak na większy, lekko zabudowany zestaw tego typu jest to przedział super-ekonomiczny. Prawdę mówiąc – jest to największa zaleta produktu. Oczywiście w dzisiejszych czasach pisząc, że coś jest tanie, równie dobrze można zostać zrozumianym jako krytyk taniości, prześmiewający sprzęt za niższą cenę. Nic podobnego; w przypadku słuchawek Street piszę te słowa świadomie, biorąc pod uwagę proporcje jakości dźwięku i wykonania do wysokości ceny. A ta, przemawia bezsprzecznie na korzyść modelu Street. Ciężko znaleźć podobny sprzęt w tej cenie, choć użytkownicy, którym zależy na naprawdę wysokiej jakości dźwięku nie mają powodów, by zakupić ten model (podobnie jak każdy inny do przedziału przynajmniej kilkuset złotych). Dźwięk jest czysty i bardzo wyraźny, zaskakując głośnością i mocą basu, jednak zawodząc słabym oddaniem wysokich tonów. Przez to miłośnicy muzyki klasycznej, rocka i wszystkich innych gatunków, które wymagają wyraźnych oraz czystych wyższych pasm nie mają tu czego szukać. Natomiast zwolennicy nowoczesnych gatunków takich jak hip-hop, dnb czy dub, w których najważniejszą rolę odgrywa bass i niskie pasmo będą zachwyceni, ponieważ subwoofery w słuchawkach Street zaskakują swoją mocą. Trudno mi tego nie docenić, zwłaszcza, że sam podczas poruszania się po mieście słucham głównie bitów i muzyki tworzącej tło. W tych, specyficznych rodzajach muzyki słuchawki Street sprawdziły się znakomicie. Zestaw można polecić również kinomanom chcącym obejrzeć w spokoju film, ponieważ jak już wcześniej wspominałem słuchawki znakomicie wygłuszają dźwięki otoczenia, a potężny bass i niskie tony sprawią, że efekty specjalne będą brzmiały (prawie jak) na sali kinowej.

E jak estetyka

Zestaw słuchawkowy Street jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej. Oba warianty prezentują się bardzo estetycznie i mogą się podobać większości użytkowników tego rodzaju sprzętu. Jak na słuchawki przeznaczone do użytku mobilnego mogą sprawiać wrażenie masywnych, jednak są lekkie i kiedy je założymy zapominamy o ich rozmiarze. Przegub i ramiona są składane i wykonane z dobrej jakości plastiku, wyłożonego na szczycie przegubu i na nausznikach czarną lub białą skórą. Minusem jest zastosowanie błyszczącego plastiku, przez co na słuchawkach mogą zostawać ślady palców. Trudno też zrozumieć, czemu producenci sprzętu nie pomyśleli o oznaczeniu poszczególnych głośników jako lewy i prawy, ponieważ w wielu przypadkach sami będziemy musieli dojść do tego, że lewy to ten w którym jest wejście Jack. Poza tym wykonanie modelu Street jest nienaganne, a minimalistyczny i przyjemny design sprawia, że słuchawki będą pasować do każdego odtwarzacza lub telefonu. Do tego możemy dodać jako zaletę przyzwoity pokrowiec z miejscem na kable, który jest idealny do przewożenia zestawu, a którego producenci w tym przedziale cenowym prawie nigdy nie dodają.

Podsumowanie

Podsumowując recenzję słuchawek Street, możemy je spokojnie polecić młodym aktywnym użytkownikom, którzy słuchają muzyki tak jak żyją i jedzą – na szybko, na wynos. To naprawdę najlepszy model za tą cenę: taki który, przebija większość ofert konkurencji. Trudno znaleźć sprzęt za 100 złotych, który umożliwi nam słuchanie muzyki w tak dobrej jakości, jednak powinniśmy wziąć pod uwagę, że Street nie oddają najlepiej wysokich dźwięków. Na pochwałę zasługuje niesamowite wygłuszenie, sprawiające, że nawet stare wagony metra ani roboty drogowe nie zakłócą nam słuchania muzyki. Dodatkowo dość silny bass sprawia, że Street są idealne dla słuchających muzyki opierającej się na bitach, a ich głośność zadowoli nawet najbardziej wymagających.

 

Zalety:

– wygoda użytkowania

– porządne wykonanie

– znakomite wygłuszenie

– potężny bass, idealny do słuchania bitów/oglądania filmów

– pokrowiec w zestawie oraz wymienne kable jack

 

Wady:

– brak oznakowania prawa/lewa słuchawka

– słabsze odwzorowanie wysokich tonów

– mogą się okazać ciepłe, co utrudnia ich używanie w gorące dni

 

 

 

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego (w tym ze słuchawkami Street w promocyjnej cenie) sklepu internetowego.


One Comment

  • Anka pisze:

    Dostałam takie w prezencie, to moje pierwsze słuchawki tego typu i o szok jakie potrzebne! Graja super. Dźwięk jest mocny, mega basowy, brzmienia czyste. Są bardzo wygodne. A etui dołączone do nich to dodatkowy plus.

Dodaj komentarz

239 More posts in testy category
Recommended for you
Sennheiser HD 100
Sennheiser HD 100 — recenzja podstawowych słuchawek zaufanej marki

Tytułowy producent znany jest z kosztownych słuchawek wysokiej jakości, ale myli się ten, kto uważa, że...