You are here
Stały nasłuch otoczenia przez procesory Intel Skylake News 

Stały nasłuch otoczenia przez procesory Intel Skylake

Jak ujawniono procesory z serii Intel Skylake mają nawet po wyłączeniu komputera stale czuwać, monitorować dźwięki otoczenia i reagować na zaprogramowane komendy użytkowników.

Intel na jednej ze swych regularnych konferencji w San Francisco podał do wiadomości, że w wyżej wspomniany sposób jego hardware ma wspierać pracę tzw. wirtualnych asystentów, którzy – jak przypuszcza wielu specjalistów z branży – staną się coraz bardziej popularni w najbliższych latach (współpracujący blisko z Intelem Microsoft bardzo mocno liczy na to, że jego Cortanie uda się zdominować ten rynek, albo przynajmniej być jego liderem; przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać aż będziemy mogli ocenić jak rzeczywistość odniesie się do tych ambitnych życzeń-planów ).

W praktyce przypuszczalnie oznacza to, że spora część z nas – użytkowników – nabierze za jakiś czas nowego nawyku włączania swego ukochanego „blaszaka” poprzez wypowiadanie na głos ustalonej wcześniej frazy. Być może niektóre programy też będziemy „odpalali” w ten sposób, by mieć już wszystko gotowe do pracy w momencie gdy rzeczywiście zasiądziemy przed klawiaturą. Tego typu nowalie należy oceniać jak najbardziej pozytywnie, niewątpliwie służą one naszej wygodzie. Jakkolwiek wielu internautów w swych wypowiedziach na różnych serwisach patrzy na owo stałe nasłuchiwanie z zupełnie innej perspektywy  – nie podoba im się ingerencja w naszą prywatność, rejestrowanie naszego życia osobistego. Przed możliwością swobodnego i komfortowego wydawania poleceń naszemu PC-towi piętrzą się też pewne techniczne bariery. Podobne systemy funkcjonujące dzisiaj w konsolach, smartfonach czy komputerach często mają problemy z rozpoznawaniem danej komendy zależnie od akcentu, tego jak wyraźnie ktoś mówi i innych podobnych czynników. Prawdopodobnie też w najbliższej przyszłości nie będziemy mogli liczyć na polskie wersje językowe takich asystentów jak Cortana, a wydawanie poleceń po angielsku nie wszystkim będzie przecież odpowiadało.

Źródło : The Verge.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Related posts

Leave a Comment