Recenzje Red Dead Redemption 2 – jest hit!

Chyba nie mogliśmy spodziewać się, że będzie inaczej. Recenzje Red Dead Redemption 2 zaczęły pokazywać się w zachodnich serwisach i potwierdzają to, co podejrzewano od dawna. Rockstar stworzyło grę wybitną, która przykuje nas do ekranów na długie godziny. Co jest w niej takiego wyjątkowego?

Recenzje Red Dead Redemption 2

Premiera nowej produkcji Rockstar nastąpi oficjalnie już jutro, czyli 26 października. Jednak dziś zdjęto embargo na publikowanie wrażeń z rozgrywki, a wiele serwisów opublikowało swoje pierwsze recenzje. Wynik mógł być tylko jeden. Gracze otrzymali hit, który przez długie lata będzie wyznaczał ścieżki wszystkim innym developerom w tworzeniu ich tytułów. Wśród opublikowanych recenzji trudno znaleźć taką, która nie wychwalałaby Red Dead Redemption 2 pod niebiosa.

Recenzje Red Dead Redemption 2

Recenzenci podkreślają to, że tytuł Rockstar ma w sobie coś takiego, że nawet po wielu godzinach spędzonych na Dzikim Zachodzie, dalej chce się go eksplorować. Terenów ku temu będzie bardzo dużo, bo i sama mapa jest ogromna. Gracz będzie mógł odwiedzać zaśnieżone szczyty gór, ale także brodzić w bagnach, gdzie czyhały będą na niego aligatory. Zresztą dzika natura ma odgrywać bardzo dużą rolę w grze i nie jest tylko zapychaczem, który miał uatrakcyjnić przygodę. Życie toczy się w produkcji swoim tempem, a to od nas ma zależeć, jak będzie dalej wyglądało. Każda z decyzji potrafi dużo zmienić.

Recenzje Red Dead Redemption 2 podkreślają także to, że jest to zupełnie co innego, niż seria Grand Theft Auto. Tytuł zawsze był porównywany do innej, wielkiej gry od Rockstar, ale tym razem różnice są już na tyle znaczne, że nie ma o tym mowy. Inaczej rozłożono akcenty oraz poprowadzono samą fabułę. Jest zdecydowanie spokojniej, co nie oznacza, że nudno. Główne misje mają zawierać niesamowite i zapierające dech w piersi momenty, a my nie będziemy się w stanie oderwać od ekranu. Nie da się jednak oderwać w całości od tego, że Red Dead Redemption 2 będzie kojarzyło się z GTA, ale to już znacznie inny poziom skojarzeń. Owszem, oba przypadki to historie osób będących na bakier z prawem, ale ponoć Dziki Zachód ma to obrazować wyjątkowo intensywnie.

Grafika i cała reszta w Red Dead Redemption 2

Produkcja Rockstar wygląda obłędnie i wcześniej zaprezentowane przed developera materiały nie koloryzowały. Grafika w Red Dead Redemption 2 jest dopracowana w każdym szczególe. Warto zwrócić uwagę na to, jak układa i „pracuje” śnieg, który widzimy w pierwszych minutach gry. Tak rzeczywistego odwzorowania w grach wideo nie było chyba jeszcze nigdy. Recenzje Red Dead Redemption 2 wychwalają to dopracowanie i podkreślają, że widać to na każdym kroku. Nie tylko, jeżeli chodzi o warunki pogodowe, ale także o przedmioty czy ubrania widoczne w produkcji.

Rockstar sprawił, że produkcje sandboxowe urosły do rangi małych dzieł sztuki. Red Dead Redemption 2 jest tego potwierdzeniem i choć nie zawsze można zawierzać publikowanym przez portale recenzjom, to teraz nie mamy wątpliwości, że mówią prawdę. Każdy z materiałów prezentujących gameplay po prostu zachwyca i sprawia, że mamy ogromną ochotę już zanurzyć się w świat Dzikiego Zachodu. Tytuł obecnie będzie dostępny jedynie na dwóch platformach, czyli Xbox oraz PlayStation. Ta druga oferuje jeszcze czasową wyłączność na niektóre dodatki, które przydadzą się do rozgrywki multiplayer. Z tym, że ta nie wystartuje jeszcze w dniu premiery, ale niedługo po niej. Nic tylko czekać do 26 i zanurzyć się w świat Dzikiego Zachodu!

Konsole oraz gry znajdziecie w naszym sklepie internetowym wchodząc pod ten adres.

Źródło: Rockstar / IGD / Digital Trends / DualShockers

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...