You are here
Red Dead Redemption 2 trafi na PC? Gry konsole 

Red Dead Redemption 2 trafi na PC?

Premiera nowego dziecka od Rockstar Games zbliża się wielkimi krokami. Kampania promocyjna dopiero się wprawdzie rozkręca, ale już wszyscy fani dzikiego zachodu, przebierają nogami z niecierpliwości. Tymczasem okazuje się, że być może nie tylko konsolowcy będą mogli wsiąść na konia i pognać w stronę zachodzącego słońca. Pojawiły się pewne przesłanki, które mogą świadczyć o tym, że Red Dead Redemption 2 trafi na PC. Czy okażą się prawdziwe?

Red Dead Redemption 2 PC

Zapewne wiele osób czekało na to, aż Rockstar w końcu oficjalnie potwierdzi swój nowy tytuł. W chwili, kiedy Red Dead Redemption zostało w końcu zapowiedziane, radości nie było końca. Może i jest w tym lekka przesada, ale to dalej jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów na konsole tego roku. I tu też pojawia się jeden problem – słowo konsole. Wprawdzie pierwsza część nie znalazła się w końcu na „blaszakach”, a przynajmniej nie w oficjalnej dystrybucji, to już druga ma na to realne szanse. A tak przynajmniej wynika z tego, co pojawiło się na… LinkedIn.

Red Dead Redemption 2 trafi PC?

Rockstar Games potrafi zaskakiwać. W przypadku ich ostatniego tytułu, czyli Grand Theft Auto V, mało kto spodziewał się tego, że pojawi się w nim tryb pierwszoosobowy. Co więcej, dopiero jakiś czas po premierze gry, ta zawitała na komputery osobiste. I to z punktu widzenia biznesowego, było strzałem w dziesiątkę. Hype nie zdążył wtedy jeszcze opaść, a wersja GTA V na PC sprzedała się w milionowych ilościach. To rynek, którego nie da się ignorować. Wprawdzie ten konsolowy także jest ogromny i z całą pewnością pozwoli Rockstar zarobić zainwestowane w produkcje pieniądze, to pojawiła się jednak nadzieja na to, że ich nowy tytuł zawita właśnie na PC.

Red Dead Redemption 2

Daleko nam jeszcze wprawdzie do tego, by otwierać szampana i odpalać Steam’a (zerknijcie na ich letnią wyprzedaż, bo i GTV jest tam w dobrej cenie), ale nie ukrywamy, że Red Dead Redemption 2 na PC, to byłoby coś niesamowitego. Wiadomo, że choć Xbox One i PlayStation 4 Pro do słabych sprzętów nie należą, to jednak „blaszaki” mogą znacznie więcej. Ale skąd w ogóle pomysł, że RDC 2 miałoby trafić na komputery osobiste? Ten przyszedł z LinkedIn, czyli portalu skupiającego się na osiągnięciach zawodowych. Na profilu jednego z programistów zatrudnionych w Rockstar, pojawiła się informacja, że pracuje on nad Red Dead Redemption 2, a wśród wymienionych tam platform, znalazło się także PC.

Czy można zaufać takiej informacji?

O tym, czy Red Dead Redemption2 trafi na PC nie dowiemy się za szybko. Developer nie lubi się chwalić takimi informacjami, a szczególnie w chwili, kiedy premiera konsolowej wersji jest już tak blisko. Z całą pewnością, kilka osób zdecydowałoby się poczekać na wersję PC, zamiast tej na Xbox One czy PlayStation 4. Niewykluczone też, że tytuł będzie działał tak, jak np. God of War czy Horizon: Zero Dawn, czyli sprawiał, że niezdecydowani do tej pory gracze, zwyczajnie kupią konsolę, by tytuł ograć. Dla Rockstar mówienie teraz, że wersja PC powstaje, byłoby nieopłacalne.

Oczywiście po tym, jak informacja znalazła się w mediach, zapis z LinkedIn zniknął z portalu. Jednak w Internecie nic nie ginie i teraz wszyscy zastanawiają się nad tym, czy faktycznie Red Dead Redemption 2 trafi na PC. Naszym zdaniem, są na to duże szanse, bo być może będzie to tytuł z „długimi nogami”, czyli jego sprzedaż przez wiele miesięcy będzie utrzymywała się na stałym poziomie. Oficjalna premiera na konsole Xbox One oraz PlayStation 4 nastąpi pod koniec października tego roku.

Już dziś możecie kupić konsole w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Engadget / Rockstar Games

Related posts

Leave a Comment