RED Hydrogen One

RED Hydrogen One, czyli holograficzny smartfon dla YouTuberów

Jeden z czołowych producentów kamer cyfrowych i akcesoriów do produkcji filmowych postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom dzisiejszego, jakże nowoczesnego klienta. Jak? Firma tworzy smartfon z holograficznym wyświetlaczem, ale ekran to nie wszystko, co ma zaoferować RED Hydrogen One.

RED Hydrogen One

RED to producent, którego nie trzeba przedstawiać filmowcom, bardziej technicznym twórcom z kanałów YouTube oraz fanom nowinek sprzętowych. Powstała w 2005 roku firma niemal od początku kojarzona jest z wysokiej jakości kamer, które w połączeniu z bogatym wachlarzem ustawień pozwalają tworzyć bajkowe wręcz ujęcia. Listę filmów nagranych jedną z kamer producenta znajdziecie TUTAJ. Mamy tutaj takie perełki jak Transformers, Strażnicy Galaktyki 2, Assassins Creed, Szybcy i wściekli oraz Jurrasic World. Mógłbym wymieniać godzinami, ale mam ograniczoną liczbę znaków na wpis, dlatego też powstrzymałem się przed kontynuowaniem. Dodam tylko, że z kamer RED korzystają również niektórzy YouTuberzy, choć w większości są to recenzenci urządzeń z segmentu elektroniki użytkowej, czyli osoby “obeznane” z tematem.

Wygląda na to, że RED nie zamierza ograniczać się tylko do produkcji kamer. Firma postanowiła uderzyć w segment mobile, czego potwierdzeniem jest zapowiedź prawdziwie innowacyjnego smartfona.

RED Hydrogen One — hologramy, AR, VR i dźwięk przestrzenny

Tytułowy smartfon w założeniu ma zrewolucjonizować dostępność wysokiej jakości materiałów wideo na urządzeniach mobilnych. Co ciekawe, sama kamera (podwójna?) zamontowana w RED Hydrogen One nie będzie wcale najmocniejszą tego typu konstrukcją na rynku. Producent postawił na wyświetlacz, specjalne kodeki oraz zaawansowany dźwięk. Co prawda, lwia część informacji o sprzęcie trzymana jest w tajemnicy, ale warto opisać to, co jest na ten moment pewnikiem. Mam tu ma myśli 5,7-calowy ekran oraz obecność portów USB-C i Jack 3.5mm.

Najważniejszym elementem zestawu ma być ekran, pozwalający wyświetlać tradycyjny dwuwymiarowy obraz, produkcje trójwymiarowe oraz… uwaga — materiały holograficzne. Te ostatnie zostaną zapisane w formacie H4V (RED Hydrogen), ale na ten moment nie znamy dokładnej jego specyfikacji. Mówi się też o tym, że RED Hydrogen One będzie mógł pochwalić się obecnością rozwiązań VR (wirtualna rzeczywistość) oraz AR (rozszerzona rzeczywistość). Materiały w formacie H4V znajdziemy na specjalnie tworzonej w tym celu platformie RED Channel.

Nie samym obrazem człowiek żyje, z czego RED doskonale zdaje sobie sprawę. Zapowiadany smartfon spodoba się również miłośnikom “dobrego udźwiękowienia”, gdyż producent zamierza wyposażyć je w specjalny algorytm H3O, który pozwoli uzyskać w słuchawkach dźwięk zbliżony to formatu 5.1.

Będzie drogo

Produkty firmy RED nigdy nie były tanie, dlatego też nikt nie powinien czuć się zaskoczony tym, że za podstawowy wariant wykonany z aluminium RED Hydrogen One przyjdzie zapłacić 1195 dolarów. Przy wyborze opcji tytanowej, kwota wrośnie do 1595 dolarów. Mówimy więc o cenach zaczynających się w przeliczeniu na PLN od 4500 złotych, a kończących się na 6000 złotych. Oczywiście, chcąc sprowadzić sprzęt do Polski, musimy liczyć się ze znacznym wzrostem kosztu zakupu. Dlaczego? To proste — mało prawdopodobne jest to, że urządzenie będzie u nas oficjalnie dostępne.

Jeśli jesteście zainteresowani nabyciem RED Hydrogen One, udajcie się pod TEN adres i spróbujcie złożyć zamówienie. Jego realizacja odbędzie się najwcześniej w 2018 roku.

Źródło: RED

Dodaj komentarz

3833 More posts in artykuły category
Recommended for you
Vivo X30 Pro
Rynek smartfonów w 2023 roku

2023 rok będzie przełomowym momentem dla rynku smartfonów. W ciągu najbliższych kilku lat możemy spodziewać...