Red Hydrogen One z holograficznym ekranem

Firma, która do tej pory miała styczność głównie z produktami związanymi z branża filmową, zabrała się za stworzenie smartfona. Dodajmy, że takiego, który będzie miał wyjątkową specyfikację, ale to wyświetlacz ma przyciągać największą uwagę. Bo Red Hydrogen One z holograficznym ekranem będzie z pewnością czymś wyjątkowym. O ile wypali.

Hydrogene One

Red znane jest przede wszystkim ze swoich wyjątkowych kamer. To miedzy innymi na nich kręcono ujęcia z Mrocznego Rycerza w reżyserii Christophera Nolana. Obraz nagrywany w formacie 4K i możliwość łatwego przemieszczania sprzętu zapewniły firmie światowy sukces. Bo choć ich kamery nie są tanie, to z całą pewnością są najwyższej jakości. A co będzie oferował smartfon Red?

Hydrogen One z holograficznym ekranem

O samym smartfonie od Red wiadomo jeszcze nie wiele, choć jego premiera ma się odbyć już niedługo. Nie można za to już zamawiać telefonu w preorderze, więc zainteresowanie musiało być spore. Co przy cenach, które zażyczyło sobie Red jest niesamowite samo w sobie. Wersja Titanium kosztowała bowiem 1595 dolarów (prawie 6 tysięcy złotych), a Aluminium 1295 dolarów (niema 5 tysięcy). Co takiego niesamowitego będzie w telefonie, że zyskał taką popularność?

Smartfon ma mieć wyjątkowy wyświetlacz. Nie znane są jeszcze szczegóły, ale Hydrogen One z holograficznym ekranem ma ponoć działać doskonale i to niezależnie od kąta oglądania. Sam hologram nie będzie jednak działał tak, jak możemy sobie to wyobrażać. Obraz nie będzie wychodził ponad powierzchnię ekranu, a ma jedynie imitować wygląd 3D. Czyli wygląda na to, że będzie to podobny efekt, jaki osiągnęła konsola Nintendo 3DS, choć ma ponoć działać lepiej. Format wyświetlania nazwano 4V. W takim samym formacie mają być nagrywane filmy wideo, które pozwolą później na tworzenie własnych hologramów.

Specyfikacja Hydrogen One

Ważne jest to, że do oglądania tego specyficznego formatu nie będą potrzebne żadne okulary. Problem jest natomiast taki, że choć Red chwali się swoim telefonem, nikt go jeszcze nie widział w akcji. Dostajemy więc górnolotne zapowiedzi, które finalnie mogą wywołać wśród klientów rozgoryczenie. Sam design urządzenia też finalnie nie jest jeszcze znany, bo według informacji na stronie, przedstawione tam projekty mogą jeszcze ulec zmianie. Mimo wszystko Hydrogen One wygląda co najmniej interesująco. Prezentuje bowiem zupełnie inne kształty, niż zdążyliśmy się przyzwyczaić.

Za to specyfikacja wydaje się stać na wysokim poziomie. Sam wyświetlacz ma mieć przekątną 5,7’’, a obraz wyświetlany będzie w rozdzielczości 1440×2560 px. Procesorem zarządzającym będzie najprawdopodobniej Qualcomm Snapdragon 835, a jeżeli chodzi o pamięć RAM to najmniej spodziewamy się 4GB. Sprzęt będzie działał na systemie Android więc wypadałoby, żeby nie pojawiały się zacięcia. Nie wiadomo jeszcze jak pamięciożerna będzie aplikacja aparatu, ale Red zapewne postara się, by była odpowiednio zoptymalizowana.

Sam akumulator ma mieć pojemność 4500 mAh, co czyni go jednym z największych na rynku. Jednak najważniejsze będzie to, jak Hydrogen One poradzi sobie z zapowiadanym holograficznym ekranem. Jeżeli Red stworzy nową jakość na rynku, klienci wykupią każdą partię modelu.

Po najnowsze smartfony zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Źródło: Red

Dodaj komentarz

3835 More posts in artykuły category
Recommended for you
Jak dbać o piekarnik: kilka porad, które realnie ułatwią życie w kuchni

Piekarnik to serce każdej kuchni, niezastąpione narzędzie w rękach zarówno amatorów, jak i profesjonalnych kucharzy....