Redmi

Redmi zapowiada smartfon z 64 Mpix aparatem

Redmi potwierdziło oficjalnie prace nad pierwszym smartfonem marki wyposażonym w aparat o rozdzielczości 64 Mpix. Nie byłaby to jednak namiastka potężnego modułu, jak ma to miejsce w przypadku niejednego konkurenta, lecz prawdziwy fotograficzny killer.

Redmi
fot. Weibo Redmi

Wydawało się, że wyścig na megapiksele dobiegł końca, ale nic bardziej mylnego. Niektórzy producenci w dalszym ciągu stawiają na rozwój w kwestii „cyferek”. Niemniej, w przypadku zapowiadanego sprzętu marki Redmi może mieć to sporo sensu. Sobaczcie sami.

64 Mpix w smartfonie Redmi

Od tym, że Redmi przygotowuje dla swoich fanów urządzenie z aparatem o rozdzielczości 64 Mpix mówiło się od jakiegoś czasu. Teraz otrzymaliśmy jednak oficjalne potwierdzenie, które pojawiło się na profilu firmy w serwisie Weibo. Nie ujawniono niestety żadnych dodatkowych szczegółów dotyczących urządzenia. Grafika jest jednak wymowna i oznacza, że firma zamierza wykorzystać wysoką rozdzielczość w sposób bezpośredni, aniżeli posiłkować się oprogramowaniem.

Matryce o wysokiej rozdzielczości spotykamy dziś nawet w tańszych średniakach. To prawda, ale prawdą jest również to, że w lwiej części przypadków zdjęcie końcowe ma kilkukrotnie mniejszą rozdzielczość. Dzieje się tak za sprawą tak zwanego łączenia pikseli, które ma rzekomo podnosić jakość fotografii. Gros producentów postawiło na oprogramowanie udoskonalające fotki, ale Redmi ewidentnie chce podążać nieco inną ścieżką.

Smartfon ma bowiem wykonać zdjęcia w rozdzielczości 64 Mpix i w takiej samej rozdzielczości zostaną one zapisane. To zdaje się mieć sens, a przynajmniej na to wskazują intencje producenta. Pozostaje nam czekać na ogłoszenie daty premiery.

Źródło: WeiboAndroid Authority

Dodaj komentarz

3832 More posts in artykuły category
Recommended for you
Wyjątkowe telewizory dla osób ceniących klasę i mocne brzmienie

Idealny obraz pełen detali, rozbudowany system audio zaprojektowany przez Bowers & Wilkins oraz wyjątkowe wzornictwo...