You are here
Reklamy w menu ustawień Xiaomi? artykuły News 

Reklamy w menu ustawień Xiaomi?

Kiedy gdzieś na forum pojawia się informacja o problemie ze sprzętem, część użytkowników stosuje popularny hashtag, czyli „Xiaomi lepsze”. Co jednak w sytuacji, kiedy problem dotyczy właśnie tego producenta? Tak stało się w przypadku jednego z użytkowników Reddit, który zauważył reklamy w menu ustawień Xiaomi. I cóż, producent przyznał, że taką mają filozofię.

reklamy w menu ustawień Xiaomi

Zapewne nie jeden raz zdarzyło wam się zobaczyć gdzieś niechcianą reklamę. Czy to przed filmem na YouTube czy na jakiejkolwiek stronie, którą regularnie odwiedzacie. Owszem, zawsze można zainstalować AdBlocka, ale problem pojawia się wtedy, kiedy raczej nie ma jak tego obejść, bez kombinowania z bootloaderem. Czy taka czeka przyszłość użytkowników Xiaomi?

Reklamy w menu ustawień Xiaomi

Wspomniany we wstępie użytkownik Reddit opublikował post w którym stwierdził, że po zainstalowaniu w jego smartfonie Xiaomi update’u 8.9.13 zauważył coś ciekawego. Otóż pojawiły mu się reklamy w menu ustawień Xiaomi (zarządzenie aplikacjami). Niewielka informacja, ale mimo wszystko drażniąca. Dodatkowo więcej reklam miało zacząć pojawiać się także w samych aplikacjach Xiaomi (m.in. Music). Wprawdzie wielu użytkowników odpowiedziało na wspomniany post twierdząc, że ich ta sprawa nie dotyczy, ale coś musi być na rzeczy. Dziennikarze z The Verge poprosili przedstawiciela Xiaomi o potwierdzenie lub zaprzeczenie tego, co zauważył użytkownik. Chyba możemy domyśleć się, co takiego dostali w odpowiedzi.

„Reklama była i pozostanie już integralną częścią usług internetowych od Xiaomi oraz kluczowym elementem modelu biznesowego firmy. Jednocześnie będziemy chcieli utrzymać zainteresowanie użytkowników dając im możliwość wyłączania reklam oraz dostosowywaniem ich czasu i miejsca wyświetlania. Naszą filozofią jest to, żeby reklamy były dyskretne, a użytkownicy otrzymywali mniej rekomendacji.”

Reklamy mają jednak dotyczyć urządzeń z MIUI na pokładzie, a nie tych, które mają Android One (czyli Xiaomi A2 i A2 Lite na przykład). Użytkownik Reddit twierdzi, że sprzęt kupował w oficjalnej dystrybucji. Reklama pojawiła się w modelu Mi Max 2.

Nie tylko Xiaomi

Reklamy zawsze były ważnym elementem każdego biznesu i Xiaomi wcale nie jest pierwszym producentem, który wpycha je swoim użytkownikom na siłę. Microsoft bardzo zachęca nas do tego, żeby korzystać z jego przeglądarki, choć chcemy akurat zainstalować inną. Samsung wysyłał powiadomienia push do swoich klientów, a i Amazon ma swoje za uszami jeżeli chodzi o Kindle.

Niewykluczone, że reklamy w menu ustawień Xiaomi to kwestia lokalizacji i oprogramowania, które przeznaczone jest na konkretny rynek. Możemy jednak podejrzewać, że w przyszłości czeka nas kilka niezbyt przyjemnych niespodzianek związanych właśnie z reklamami. Oby przyszły one jak najpóźniej. Dajcie znać, czy w waszych telefonach też pojawiły się takie właśnie powiadomienia.

Smartfony, laptopy oraz PC-ty znajdziecie w naszym sklepie internetowym pod tym adresem.

Źródło: Reddit / The Verge

Related posts

Leave a Comment