Remix Os Marshmallow

Remix OS – Marshmallow na twoim laptopie

Jide Technology aktualizuje Remix OS, czyli desktopową wariację Androida. Najświeższa wersja systemu bazuje na „piance”, choć to nie jedyna zmiana.

Remix Os Marshmallow

To nie pierwszy raz, kiedy piszę o tytułowym systemie. Właściwie publikacje dotyczące Remix OS przewijają się przez nasz serwis stosunkowo często, nic dziwnego – projekt z ciekawostki przerodził się w potężne i co istotne, stale rozwijane narzędzie. Z wersji na wersję staje się coraz użyteczniejszy i zaryzykuję stwierdzenie, że może on zastąpić nam „podstawowy” system. Oczywiście mam tu na myśli „organiczne” możliwości, ale fakt faktem – da się. Najnowszy update znacząco podnosi komfort użytkowania OS-u. Nie wierzycie?

Kompatybilność ze standardami

Remix będzie od teraz zgodny z większością procesorów Intela oraz grafik AMD i NVIDIA. Jak zapewniają twórcy, przełoży się to na większą stabilność systemu oraz ogólną płynność działania. Oczywiście nie będzie ona porównywalna z tą uzyskaną na sprzęcie wykorzystującym układy ARM, jednak wzrost w stosunku do wersji poprzedniej ma być znaczący.

Jakby nie patrzeć – będzie lepiej i to nie podlega jakiejkolwiek wątpliwości. Zastanawia mnie, a właściwie zastanawiała mnie kwestia skalowania aplikacji Androida na „dużym” ekranie i jak raportują użytkownicy aplety wydają się nienaturalne rozciągnięte, co nie wygląda zbyt estetycznie. Jestem jednak przekonany, że Jide poradzi sobie z problemem, choć będziemy musieli zaczekać do kolejnej aktualizacji.

Skoro jesteśmy przy aktualizacji – muszę was zasmucić. Jeśli korzystacie z Remix OS i chcecie dokonać przejścia na wyższą wersję, będziecie musieli zrobić to „ręcznie”, czyli postawić system od początku. Dlaczego? Otóż platforma nie obsługuje jeszcze aktualizacji w trybie OTA (Over The Air).

Marshmallow i Remix OS

To połączenie wprost idealne, szczególnie jeśli dodamy do niego bonusy od Jide Technology w postaci smaczków dotyczących zarządzania oknami, a więc pracy w trybie wielozadaniowym. Skalowanie i uruchamianie na pełnym ekranie? To nie będzie stanowiło już żadnego problemu. Jak nie trudno zgadnąć Android 6.0 sam w sobie zawiera niezliczone poprawki, które powodują, że z systemu korzysta się przyjemniej i co ciekawe – pojawią się również w najnowszym Remix OS.

Czy warto pchać się w platformę o niepewnej przyszłość? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam, ale z doświadczenia wiem, że produkty w tak wczesnej fazie rozwoju należy traktować jako ciekawostki lub w ostateczności – dodatkowe systemy, nigdy podstawowe. Jak będzie u was?

Źródło: Jide Technology

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...