Mistrzostwa w Pokemon GO

Po dwudziestu latach wróciła moda na Pokemony, a to za sprawą Pokemon GO – gry, która na całym świecie bije rekordy popularności. Dla miłośników łapania stworków przygotowano wiele atrakcji, w tym pierwsze na świecie mistrzostwa w ich łapaniu.

Pomysł z mistrzostwami związanymi z Pokemonami w naszym kraju nie jest niczym nowym. Warto wspomnieć chociażby o turnieju, który towarzyszył wydanej w 1998 roku przez Wizards of the Coast karciance Pokemon Trading Card Game. Nikt z kolekcjonerów kart ani graczy na konsoli Game Boy nie spodziewał się, że nadejdzie moment, w którym będzie wędrował po prawdziwym świecie i zbierał stworki do pokeballi. Nastąpiło to po 21 latach od momentu, kiedy Satoshi Tajiri z miłości do pasji, jaką było zbieranie owadów, wymyśla Pokemony. Debiutują one w 1996 roku i z marszu stają się hitem na całym świecie.

Niemal każdy, kto obserwuje popularność i powrót starych tytułów na rynek, przeczuwał, że w kwestii Pokemonów nie wypowiedziano jeszcze ostatniego słowa. Nowymi grami i gadżetami ponownie sięgnięto do kieszeni fanów. Prawdziwy boom nastąpił jednak wraz z pojawieniem się gry Pokemon GO, która zadebiutowała na urządzeniach z systemami Android i iOS. Okazało się, że wystarczyło stary pomysł zaślubić z dobrodziejstwem technologii jakim jest Augmented Reality, czyli rozszerzona rzeczywistość, by grać zaczęli zarówno młodzi, jak i ci starsi. Nie ma bowiem granicy wiekowej i w Pokemony grają już wszyscy.

Wykorzystując popularność gry, Akademia Finansów i Biznesu Vistula postanowiła zorganizować pierwsze na świecie mistrzostwa w łapaniu Pokemonów, które odbędą się w Warszawie. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody – między innymi rok darmowych studiów w Grupie Uczelni Vistula (zwycięzca sam wybierze kierunek) czy tablety. Za zdobycie drugiego miejsca czeka nagroda w postaci 50% zniżki za semestr oraz tablet, zaś za trzecie miejsce zwycięzca dostanie 25% zniżki za semestr, a także atrakcyjne gadżety.

Wydarzenie:

Co: Mistrzostwa w Pokemon GO,

Gdzie: Akademia Finansów i Biznesu Vistula przy ul. Stokłosy 3 w Warszawie,

Kiedy: 31 lipca, w godz. 10:00 – 18:00.

 

____________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...