Reprezentant nowych mediów wyróżniony nagrodą Emmy!

Youtube z nagrodą Emmy. Czy wydarzenie, to zapoczątkuje nową erę mediów inetenetowych?

Nagroda Emmy corocznie przyznawana jest aktorom, aktorkom, serialom, reżyserom, czy scenarzystom. Wszyscy związani z branżą telewizyjną każdego roku nagradzani są za swoje osiągnięcia. Nietypowo jednak, w tym roku statuetka przyznana została serwisowi Youtube.

Serwis internetowy, na którym firmy oraz zwykli użytkownicy umieszczają materiały filmowe wyróżniony został za skomplikowany system rekomendacji. Polega on na tym, że gdy obejrzymy jakiś klip video na kanale innego użytkownika serwisu, algorytmy rekomendujące materiały video polecają nam kolejne, starające się jak najlepiej trafić w nasze gusta. Czyni to portal Youtube zbliżonym do standardowych kanałów telewizyjnych. Z tą jednak różnicą, że widz ma większe możliwości wyboru programów, których treści mogłyby mu się spodobać.

Oprócz Youtybe’a innymi nagrodzonymi serwisami okazały się Netflix i Amazon. Wygrana w kategorii Technology & Engineering Emmy Award 2013 jest swojego rodzaju uhonorowaniem „nowych” mediów, za sposoby dotarcia do masowego odbiorcy.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...