You are here
Resident Evil 0 nadchodzi na PS4 i X1 Gry 

Resident Evil 0 nadchodzi na PS4 i X1

W historii serii Resident Evil było wiele wzlotów i upadków. Producent serii, Capcom, często zmienia formę swojej najsłynniejszej gry o zgniłkach, co z kolei owocuje ciekawą oraz różnorodną biblioteką tytułów spod znaku RE.

11re0

Pierwszy wybuch popularności serii to same jej narodziny; okres, kiedy pierwsze 3 odsłony stały się przebojami gatunku trwał kilka dobrych lat. Na fali pierwszej generacji gier Resident Evil powstały na Playstation trzy tytuły, bo tak nakazywała Capcomowi umowa, którą zawarł z Sony. Potem jednak seria opuściła szarą konsolę i zawędrowała między innymi na Dreamcasta oraz komputery osobiste. W tym czasie Capcom pracował w pocie czoła nad kolejnymi częściami gry, z których niektóre mają bardzo ciekawe historie za sobą. Weźmy na przykład Resident Evil: Code Veronica ze wspomnianego Makarona; domyślnie była to trzecia odsłona serii, jednak w obliczu dealu, który Capcom zawarł z Sony, musiałaby wyjść na Playstation. Niestety poczciwa konsola nie spełniała wymagań gry, w związku z czym, oficjalną trzecią częścią na sprzęcie Sony został planowany spin-off cyklu: Nemesis. Zamiast tego Code Veronica wyszło na Dreamcasta, a później GameCube’a.

W przypadku Resident Evil 0 jest podobnie, jednak największą rolę odgrywa tu kanciasta konsolka Nintendo oraz druga część cyklu, po której producenci serii rozpoczęli pracę na kilkoma sequelami. Jednym z nich miała być gra tocząca się w trakcie, lub przed wydarzeniami z RE2 w której główną rolę miała grać Rebecca Chambers znana z pierwszej odsłony, tytuł miał chodzić na Nintendo 64, a dokładnie przystawce do konsoli o nazwie 64 DD. Niestety fatalna sprzedaż konsoli oraz nadchodząca zmiana generacji wprawiły projekt w uśpienie. Podczas startu kolejnej konsoli Big N, zapowiedziano kilka gier z serii Resident Evil ekskluzywnych dla tego sprzętu, a wśród nich znalazło się miejsce na RE 0.

Teraz, wszyscy będziemy mieli możliwość zagrać w jedną z najbardziej klasycznych odsłon cyklu na PS4/PS3 oraz X1/X360. Resident Evil 0 HD Remake jest na ukończeniu i ma oferować fanom serii powrót do korzeni survival-horroru. Polecamy gorąco, nie tylko miłośnikom serii ze zgniłkami, sprawdzenie na czym polega fenomen tej odsłony.

 

 

 

 

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


Related posts

Leave a Comment