5x750x300 1

Nexus 5X oraz 6P już pod koniec września

Już pod koniec miesiąca, a konkretniej 29 września, odbędzie się konferencja Google, gdzie zaprezentowane zostaną nowe Nexusy. Nie będzie to oczywiście jedyna rzecz, która ujrzy światło dzienne, ale z pewnością jedna z ważniejszych.

 
5x750x300 1
Nowe modele Nexusów i ich jesienne premiery to już tradycja. Wielu użytkowników czeka na nie jak na gwiazdkę. I faktycznie, produkty sygnowane marką Nexus, stanowią doskonały przykład na to, że można łączyć ze sobą jakość oraz cenę. Czy tak samo będzie w tym roku?
Nexus 5X oraz 6P, bo tak prawdopodobnie zostaną ochrzczone urządzenia, nie wywołują wprawdzie już takich emocji jak przed kilkoma tygodniami, ale cały czas chcemy je w końcu oficjalnie zobaczyć. Specyfikacje obu Nexusów nie są już tajemnicą. Choć cały czas liczymy na jakąś niespodziankę.
 
5x750x300 2
Pierwszym z urządzeń jest to wyprodukowane przez LG. Nexus 5X ma mieć ekran o przekątnej 5,2 cala, sześciordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808 oraz 3 GB RAM. Jeżeli chodzi o liczbę miejsca na dane użytkownika będzie to 16 lub 32 GB. Aparat ma mieć matrycę 13 Mpix, a ten na przednim panelu 5 Mpix. Akumulator w 5X ma całkiem przyzwoitą wartość, bo aż 2700 mAh. Ile będzie kosztował Nexus 5X? Prawdopodobnie ceny nie zejdą poniżej 400 dolarów.
Nexus 6P, czyli sprzęt produkowany przez Huawei, to już inna bajka. Ekran o przekątnej 5,7 cala (QHD), ośmiordzeniowy Snapdragon 810 oraz 3 GB RAM. Użytkownik dostanie aż 64 GB miejsca dla siebie oraz lepsze aparaty (13 oraz 8 Mpix), choć w porównaniu z poprzednią generacją, Huawei w tej kwestii się nie popisał. Dostaniemy również okrągły czytnik linii papilarnych, umieszczony pod obiektywem na tylnym panelu. Cena tego Nexusa pozostaje cały czas tajemnicą.
Oba urządzenia będą miały złącza USB typu C oraz mają pracować na najnowszej odsłonie Androida, czyli Marshmallow. Wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane już za dziesięć dni.
Źródło: DroidLife
Fot: jw.
___________________
Po poprzednią generację Nexusa zapraszamy pod ten adres.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...