You are here
Resident Evil 2 – król horrorów powraca na PS4 Gry konsole 

Resident Evil 2 – król horrorów powraca na PS4

Capcom pokazało w końcu to, na co wielu fanów ich jednej z największy marek czekało do dawna. Resident Evil 2 został zremasterowany, ale to chyba zbyt małe słowo. Nowa wersja klasycznego horroru wygląda obłędnie, a zaprezentowany gameplay sprawia, że na tytuł czekamy z niecierpliwością.

Resident Evil 2 Remake

Od premiery Resident Evil 2 minęło właśnie 20 lat i pojawiło się jeszcze na pierwszej generacji PlayStation. Raczej niewiele osób myślało wtedy, że w przyszłości przyjdzie im ograć tytuł jeszcze raz, ale z zupełnie nową oprawą graficzną, która nie ustępuje tytułom z najwyższej półki. Oczywiście nie mówimy tutaj o tytułach, które robione są przez całe sztaby ludzi latami, ale i tak Capcom ma powód do dumy. Na właśnie takie remastery fani czekają.

Resident Evil 2 PS4

Resident Evil 2 przenosi nas do Raccoon City, gdzie kilka miesięcy po tym, co stało się w pierwszej części. I tutaj nie będzie zmian względem oryginału, bo i nie ma na to potrzeby. Znów pojawią się zombie, a my będziemy musieli się z nim rozprawić. Bohaterem jest Leon, ale zobaczymy także Clarie. Mężczyzna jest dość mocno podobny do postaci, którą widzieliśmy w 1998 roku, ale już bohaterka wygląda odrobinę inaczej. Widać, że postanowiono nawiązać do nowszych odsłon serii i przeprojektowano postać. Zresztą, to nie jedyna zmiana, którą widać na pierwszy rzut oka.

Bohaterowie są znacznie bardziej realistyczni, ale przecież mówimy o tytule, który wyszedł przed dwudziestu laty, nie dziwi więc to, że zadbano o takie szczegóły, jak odpowiednio wymodelowane włosy czy tekstury skóry. Za to sceneria wydaje się taka sama, ale w znacznie lepszej oprawie graficznej. Wrócimy więc do starych i dobrze znanych miejsc, które w końcu będą wyglądały tak, jak na to zasługują.

Remake – czy to potrzebne?

Najbardziej widoczną zmianą względem oryginału, będzie to, jak prowadzona będzie rozgrywka. Bohaterem będziemy sterowali widząc go z zza pleców, czyli mamy tutaj system znany od „czwórki”. Resident Evil 2 staje się przez to zupełnie inną grą, niż oryginał. Dostajemy niby tą samą historię, ale podaną nowym i ekscytującym sosem. To zupełnie inna sprawa, niż wtedy, kiedy przeskakujemy tylko jedną generację. Tak było chociażby w przypadku The Last Of Us, które dostało swój Remaster niedługo po tym, jak pojawiła się nowa konsola. Tam zmiany były jedynie kosmetyczne, bo i nie było większego sensu w ulepszaniu tytułu.

Resident Evil 2 stanie się produkcją, która ma szanse zawojować listy sprzedażowe. To dlatego, że wielu dzisiejszych graczy doskonale pamięta grę, a co więcej, może ją nawet jeszcze mieć w swojej kolekcji. Odświeżona wersja klasyki to dobry pomysł, który da graczom wyjątkową frajdę. W końcu powrót do Raccoon City to nie lada wydarzenie. Na premierę jednak trochę jeszcze poczekamy, bo tytuł ma trafić do sprzedaży dopiero na początku przyszłego roku. Pojawi się nie tylko na PlayStation, ale także na Xbox One oraz blaszakach.

Komputer czy konsole z grami, kupicie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Capcom / Youtube

Related posts

Leave a Comment