You are here
Uber będzie wymagał licencji na przewóz osób. Partnerzy nie będą zachwyceni artykuły News 

Uber będzie wymagał licencji na przewóz osób. Partnerzy nie będą zachwyceni

Stało się. Uber będzie wymagał od partnerów krajowej licencji na przewód osób samochodem osobowym. Uber żądając stosownego dokumentu, postanowił dać nagrodę osobom, które dostarczą licencję możliwie szybko, czyli do dnia 1 sierpnia.

Uber

… wkrótce będziemy wymagali od wszystkich Partnerów nowego dokumentu, jakim jest licencja na krajowy przewóz osób samochodem osobowym. — to cześć wiadomości, jaka trafiła do partnerów firmy Uber. Sprawa jest więc poważna. Pytanie, dlaczego firma zdecydowała się na rzeczony krok dopiero teraz?

Uber i licencja

Wymóg posiadania przez partnerów Ubera Licencji sam w sobie jest rzeczą dobrą. Regulacje zapobiegną, choć częściowo, wykonywaniu pracy przez osoby nie do końca uprawnione do jej wykonywania. Ma to sporo sensu, ale nie zmienia to statusu kierowców, którzy dalej nie będą spełniali wymogów dodatkowych względem licencji.

https://www.facebook.com/ZwiazekZawodowyWarszawskiTaksowkarz/photos/a.150411028471179.1073741828.143107045868244/908129509365990/?type=3&theater

Biorąc pod uwagę powyższe oraz formalności, jakie trzeba wypełnić, partnerzy Ubera mogą chcieć opóźnić maksymalnie uzyskanie wspomnianych uprawnień. Uber dał im jednak solidny powód, aby tego nie robić. W grę wchodzi jednorazowe wypłacenie kwoty w postaci 3 500 złotych, które kierowca otrzyma za uzupełnienie profilu o Licencję na przewóz osób samochodem osobowym. Sprytne, ale chcąc uzyskać wspomnianą premię, należy się pospieszyć. “Oferta” obowiązuje jedynie do 1 sierpnia.

Źródło: Związek Zawodowy “Warszawski” Taksówkarz

Related posts

One thought on “Uber będzie wymagał licencji na przewóz osób. Partnerzy nie będą zachwyceni

  1. ignorant

    Miec licencje albo nie miec, oto jest pytanie! (pytanie retoryczne)

Leave a Comment