RETROKOMP – nowe czasopismo o tematyce retro

Platformy retro wciąż są popularne, co widać po nowych produkcjach i urządzeniach, które są im dedykowane. Cyklicznie odbywają się zloty i imprezy gromadzące ich miłośników. Czasopisma traktujące o grach i sprzęcie pokusiły się nawet o specjalne rubryki, a niektóre poszły dalej i artykuły o retro stanowią czasem całkiem sporą część treści. Brakowało jednak na polskim rynku tytułu, który ucieszyłby fanów różnych platform, chociaż od dłuższego czasu pojawiały się pomysły, w jaki sposób zapełnić tę lukę.  

Od przyszłego roku do rąk czytelników trafi „RETROKOMP – Mikrokomputery wczoraj i dziś”, pismo będące pokłosiem tegorocznej imprezy RETROKOMP/LOAD ERROR PARTY. Autorami tekstów, które dotyczyć będą szerokorozumianej tematyki retro, będą osoby znane z działalności na scenie. Chociaż teksty skupią się przede wszystkim na sprzęcie i programach, to nie zabraknie oczywiście miejsca na gry.

Czasopismo będzie miało 78 stron, kolorową okładkę i czarno-biały środek. Cena to 18 zł za egzemplarz. Pierwszy numer „RETROKOMP” ukaże się w lutym i przeczytamy w nim m.in. o polskich znakach dla dużego Atari (ST, TT, Falcon), a także przyjrzymy się obszernej relacji z RetroKomp/Load Error Party w Gdańsku.

Więcej informacji na stronie Amiga.net.pl 

 

Źródło grafiki: j.w. 

__________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

Dodaj komentarz

6482 More posts in News category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...