You are here
[Zapowiedź testu] Airwheel – rewolucja na rynku środków transportu News 

[Zapowiedź testu] Airwheel – rewolucja na rynku środków transportu

Tuk tuk, gondola, osioł czy wielbłąd znane są wszystkim jako niebanalne środki transportu. Jeśli chodzi o XXI wiek, producenci prześcigają się w innowacyjnych pojazdach elektrycznych, które mają za zadanie usprawnić przemieszczanie się zwykłych ludzi. Co przygotowała dla nas firma Airwheel?

Pewnie każdy z was słyszał już o znakomitym pojeździe jakim jest segway – dwuśladowy pojazd elektryczny, zasilany z akumulatorów. Jest to urządzenie, które umożliwi nam sprawne oraz szybkie poruszanie się na powietrzu, jak również ułatwi przemieszczanie się na dużych powierzchniach jak hipermarkety czy magazyny. Aby urozmaicić i teoretycznie ułatwić użytkowanie, firma Airwheel poszła o krok dalej…i tak powstał monocykl elektryczny – pojedyncze koło wyposażone w system żyroskopowy i akumulator.

Model X3, który mam okazję testować, to typowy basic od Airwheel. Wersja ta to najtańszy wariant, bez bajerów. Jego podstawowe parametry to bateria o mocy 130Wh, co daje nam możliwość jazdy przez 15km, a prędkość maksymalną, jaką możemy osiągnąć, to 18km/h. Waga? Trochę dużo, bo aż 9,8kg, co i tak jest najlżejszą opcją z rodziny Airwheel. Jeśli chodzi o ładowanie pojazdu, wygląda to bardzo korzystnie. Wystarczy 90 minut, aby nasz jeździk naładowany był w 100%. Dzięki możliwości szybkiego naładowania, całodniowe poruszanie się po mieście nie stanowi problemu – możemy go podłączyć do prądu podczas lunchu w restauracji czy chociażby w pracy.

http://www.youtube.com/watch?v=4NfTdbnewPI

Przejdźmy teraz do praktyki. Producent obiecuje dziecinnie prostą naukę jazdy na urządzeniu. Teoretycznie wystarczy postawić stopy na platformach, mając jeździk między nogami, pochylić się do przodu i jazda! Jak to wygląda w praktyce? Dużo trudniej niż mogłoby się wydawać. Samo wsiadanie na pojazd jest nie lada wyzwaniem, a co dopiero poruszanie się z kółkiem między nogami. Należy widzieć pozytywy, jak to mówią, zatem po kilku-godzinnych próbach jazda na Airwheel JEST MOŻLIWA. Musimy przygotować się na siniaki na łydkach i kostkach, ale warto!

Pełna recenzja oraz wrażenia z kilkudniowego użytkowania modelu X3 już niebawem na naszym portalu!

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów firmy “Airwheel w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.


Related posts

Leave a Comment