Roccat Lua – mały, niedrogi, lecz w dalszym ciągu atrakcyjny gryzoń

Podczas gdy producenci prześcigają się w coraz to wymyślniejszych dodatkach, zwiększają ilość fizycznych przycisków jak i rozmiary kontrolerów do gier, Roccat trochę na przekór pokazuje, że „rozsądny” minimalizm sprawdza się w produktach gamingowych. Poznajcie mysz optyczną Roccat Lua.

roccat-lua-gaming-mouse

Unboxing – pudełko jak pudełko, nie powinniśmy oczekiwać po nim zbyt wiele. Mysz została umieszczona w niewielkich rozmiarów opakowaniu z charakterystycznymi dla niemieckiej firmy znakami. Poza samym kontrolerem, w zestawie znajdziemy jedynie skróconą instrukcję obsługi. Skromna, lecz wystarczająca zawartość.

Design – przywykliśmy do tego, że produkty Roccat cechują się interesującym wzornictwem, jak przystało na sprzęt progamingowy. W tym przypadku jest podobnie, choć ascetyczna budowa myszy nie przypadnie do gustu wszystkim.

Obudowa kontrolera została wykonana z dość szorstkiego plastiku, co zapewnia pewny chwyt. Na górze znajdziemy dwa standardowe przyciski pokryte przyjemnym w dotyku gumowanym tworzywem zapobiegającym ślizganiu się palca. Trzeci (ostatni) przycisk umieszczono w rolce.

Roccat nie zapomniał o dodaniu swojego podświetlanego Loga w kolorze niebieskim. Zostało ono umiejscowione w dolnej części obudowy.

lua-7e

Specyfikacja – Lua przy wymiarach 4.4 x 11.5 cm, waży zaledwie 70g. Pro Orpic Sensor R2 pozwala na pracę w rozdzielczościach od 250 do 2000DPI. Dodajmy do tego akceleracje myszy na poziomie 20G i już nie powinniśmy obawiać się opóźnień podczas rozgrywki. Czas reakcji gryzonia na wykonane przez nas gesty jest wręcz wzorowy, jednak nie zapominajmy, że cały czas mówimy o stosunkowo niedrogim urządzeniu.

roccat-lua-front-view large

Soft – oprogramowanie do myszy będziemy musieli pobrać bezpośrednio ze strony producenta, gdyż nie znalazło się w zestawie. W dobie szybkich łącz internetowych nie powinno to stanowić wyzwania.

Po pobraniu aplikacji zyskamy możliwość dostosowania pod siebie określonych funkcji takich jak szybkość podwójnego kliknięcia, DPI oraz mapowanie przycisków. Oprócz tego, możemy określić to czy jesteśmy osobą prawo, czy lewo ręczną.

roccat750x300

Podsumowanie – ciekawa propozycja za rozsądne pieniądze – tak najprościej określić można kontroler firmy Roccat. Atrakcyjny wygląd, wysoka jakość wykonania oraz renoma marki będą dodatkowym atutem, który może zaważyć na kupnie tej myszy.

 

Zainteresowanych produktem odsyłamy do naszego sklepu.

 

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...