Rocksteady oddaje pieniądze graczom komputerowym

Rocksteady planuje do końca 2015 roku oddawać graczom pieniądze za grę Batman: Arkham Knight na PC. Developerowi do tej pory nie udało się naprawić tytułu w satysfakcjonującym stopniu, nie pomógł nawet okres kilku miesięcy przeznaczony tylko na łatanie gry.


Warner Bros. ma ciężki orzech do zgryzienia – właśnie udowodnili, że jeden z najlepszych tytułów triple-A w tym roku nie będzie sprawnie działał na PC. W notce od wydawcy i zespołu produkującego tytuł możemy znaleźć ofertę zwrotu pieniędzy na Steamie oraz obietnicę poprawy „wszystkiego, co twórcy są w stanie naprawić” oraz „rozmowę z użytkownikami o rzeczach, których nie będą w stanie naprawić”. To naprawdę bardzo miłe, jednak w kontekście historii pecetowej wersji Arkham Knight brzmi to jak ponury żart, którego nie powstydziłby się sam Joker.

http://www.youtube.com/watch?v=gF-gJLZ8xsg

Przypomnijmy: na starcie komputerowa wersja Arkham Knight była niegrywalna – wieszała się, była niegrywalna pod względem płynności, a także brakowało w niej efektów z wersji konsolowej. Po kilku dniach pojawiły się pierwsze łatki, które nie zmieniły wiele: gra dalej nie oferowała żadnej płynności ani stabilności, niezależnie od sprzętu, na którym była odpalana. Sytuacja była zła do tego stopnia, że wydawca postanowił całkowicie wycofać grę ze sprzedaży, pokazując jak bardzo niedokończony produkt zdecydował się wcześniej sprzedawać. W trakcie całej tej sprawy, Rocksteady obiecało załatać nieszczęsną grę – pomagała im w tym nawet sama nVidia, która reklamowała wersję PC Arkham Knighta, jako najlepszą, ze względu na obecność efektów graficznych, których do dziś się nie udało włączyć.

Całkiem niedawno Rocksteady ogłosiło, że są nareszcie gotowi wypuścić build Batmana, który powinien być wystarczająco stabilny do płynnej gry. Nic bardziej mylnego – gra po kolejny nie radzi sobie nawet na najmocniejszych komputerach, a na domiar złego znacznie wzrosły wymagania tytułu – w wersji na Windows 10 z 8 do 12 GB RAMu. W ramach przeprosin wydawca, przynajmniej na Steamie oferował graczom, którzy kupili Arkham Knight wszystkie tytuły z serii Arkham jako gratis; rzecz w tym, że wszystkie te tytuły na Steamie razem wzięte kosztują znacznie mniej niż najdroższa wersja komputerowa Arkham Knight razem z Season Passem. Dlatego też Warner Bros daje możliwość zwrotu pieniędzy na platformie Steam i, prawdę mówiąc, powinniście z niego skorzystać, nawet jeśli tylko po to, żeby pokazać, że wydawcy i producenci kart graficznych, nie są bezkarni wobec graczy czekających długo na dany tytuł. Po zwrocie gotówki, jeśli nadal chcecie zagrać w Arkham Knighta – polecam zaopatrzyć się w konsolę.

 

 

 

 

 

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...