warlords-of-draenor-1680x1050

Rodzina World of Warcraft wzbogaciła się o nowy tytuł

Najpopularniejsza na świecie gra MMORPG doczekała się kolejnego dodatku! Może nie jest on przełomowy, ale zawiera wiele ciekawych rozwiązań, scenariuszy, bossów i potworów. Wprowadza również zupełnie nową planetę…

warlords-of-draenor-1680x1050

Niemal równo dziesięć lat po premierze podstawowej wersji World of Warcraft (23 listopada 2004), ukazał się piąty dodatek zatytułowany Warlords of Draenor. Największą innowacją wspomnianego tytułu jest to, że jego akcja stanowi pewien prolog do aktualnych wydarzeń świata gry. Jest to jednocześnie drugi dodatek, po The Burning Crusade, zawierający nowy świat i choć teoretycznie jest to ta sama planeta, to w najnowszym rozszerzeniu nie została ona jeszcze zniszczona i spustoszona przez wojnę pomiędzy Orkami i Przymierzem.

Prelim Warlords of Draenor map

W Warlords of Draenor otrzymamy możliwość zdobycia setnego poziomu postaci wraz z nowymi talentami jemu towarzyszącymi. Dla osób dopiero zaczynających przygodę z WoWem, lub po prostu chcących odkryć nowe ziemie, inną niż aktualna postacią, autorzy przygotowali możliwość natychmiastowego awansu jednego z posiadanych bohaterów do 90 poziomu. Świat Draenor zawiera 7 różnorodnych krain, począwszy od zielonych i pełnych życia lasów, poprzez suche pustkowia, skończywszy na zmarzlinach górskich wyżyn, strefie PVP oraz 6 nowych lochach. Przebudowana została również Wyższa Iglica Czarnej Skały.

http://www.youtube.com/watch?v=TLzhlsEFcVQ

Studio developerskie Blizzarda postanowiło odświeżyć lekko przestarzałe już modele postaci, znane z poprzednich części. Dodano możliwość budowy i ulepszania garnizonu. Wznosząc nowe budynki oraz ulepszając je, otrzymamy możliwość wpływania na statystyki naszych bohaterów, tworzenia szlaków handlowych czy wynajmowania najemników mogących zdobywać skarby, materiały i broń, a następnie przekazywać ją nam. Autorzy zdecydowali się również na dodanie nowego narzędzia do poszukiwania drużyny, umożliwiającego odnalezienie zespołu od 5 do 40 graczy, uwzględniając przy tym wyniki wyszukiwania z wielu serwerów.

screenshot-4-full

W dodatku tym, nie zabraknie oczywiście nowych scenariuszy i questów, których – jak przystało na nowy świat – ma być naprawdę wiele, a sposób zarządzania nimi oraz ich przeglądania został przemyślany od początku, dając graczom dostęp do wielce rozbudowanego dziennika zadań.

Rozszerzenie to wydaje się porządnie przygotowane, liczne ulepszenia i nowości na pewno rozwiną i uprzyjemnią rozgrywkę, lecz czy kolejny dodatek umożliwi tej, trochę już przestarzałej, acz ciągle popularnej grze utrzymać swoją pozycję wśród najlepszych świata MMORPG? Szczerze odpowiem, że nie wiem, choć faktem jest, że Blizzard zwykle podejmuje trafne decyzje i nie wydawałby pieniędzy na straconą sprawę.

Źródło: pl.wow.wikia.comgry-online.pl

Dodaj komentarz

291 More posts in pc category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...