Sprzedaż konsol Xbox One oscyluje w granicach 10 milionów. Dużo? Mało?

Sprzedaż konsol Xbox One oscyluje w granicach 10 milionów. Dużo? Mało? Firma Microsoft oznajmiła, że do sklepów trafiło już około 10 milionów ich flagowej konsoli.

Co ciekawe, w ostatnim czasie (rzędu dwóch ostatnich tygodni) firma prześcignęła w sprzedaży PlayStation 4. Jednak mimo tego japońska firma póki co wygrywa bitwę konsol ósmej generacji. Jak wiemy z doniesień prasowych, Sony sprzedało już około 13,5 milionów sztuk swojego produktu. Robi wrażenie?

Aktualnie w Stanach Zjednoczonych to Xbox One jest najczęściej wybieraną konsolą, ale mówimy tu o danych listopadowych, tudzież z końca października. Zdecydowanie miała na to wpływ obniżka cen konsoli, która odbyła się 2 listopada, co dało piorunujący efekt – sprzedaż wzrosła aż trzykrotnie! Oprócz promocji pomogła ogromna kampania reklamowa, promująca produkt Microsoftu. W USA można kupić nowego Xboxa za 350 dolarów, to 50 dolarów mniej, niż w przypadku kwoty, którą trzeba wyłożyć na PS4. Dodatkową zachętą są różne zestawy z grami, co ociepla wizerunek korporacji i wpływa na wyższe zainteresowania, a w rezultacie oczywiście na sprzedaż.

Dobre skutki w zbycie sprzętu zostały też osiągnięte dzięki premierom kilku naprawdę niezłych gier, chociażby takie tytuły jak: Sunset Overdrive, Forza Horizon 2, czy Halo: The Master Chief Collection. Poza tym w ostatnim czasie sporo się słyszy o technicznych problemach konkurencji, a do tego nie szykuje się w najbliższym czasie żadna znacząca premiera nowych gier. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że zdarzają się wadliwe działania sieciowych usług Sony, co raczej nie ma miejsca w przypadku Microsoftu.

A Wy na jaką konsolę się zdecydujecie, o ile już nie podjęliście decyzji?

Źródło: Xbox One

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...