Rozpoznawanie płci w Gmailu kuleje, Google usuwa więc użyteczną funkcję

Nie tak dawno, gigant z Mountain View zdecydował się wprowadzić do Gmaila automatyczne odpowiedzi. To naprawdę wygodne rozwiązanie, które nie działa niestety w języku polskim. Okazuje się, że Google postanowiło wycofać z funkcji rozpoznawanie płci. Modułu działał nieprawidłowo.

rozpoznawanie płci

Google to innowator i nie ma co z tym faktem dyskutować. Firma stara się dostarczać nam niesamowite rozwiązania, które znacząco wpływają na nasze życie, zarówno zawodowe, jak i prywatne. Jednym z ciekawszych narzędzi jest Gmail, który naszpikowany jest przydatnymi ficzerami takimi jak automatyczne odpowiedzi. Problem w tym, że rzeczone odpowiedzi nie zawsze działają w sposób prawidłowy. Google postanowiło więc usunąć z wykorzystywanego systemu sztucznej inteligencji jedną z jej funkcji.

Rozpoznawanie płci znika z Gmaila

Problem dostrzeżono już wcześniej, dlatego tez zdecydowano się przeprowadzić testy. Jeden z Inżynierów odkrył konkretną nieprawidłowość, przez którą rozpoznawanie płci z kontekstu zdania bywa zawodna.

Po zapoznaniu się z komunikatem “Spotkam się z inwestorem w przyszłym tygodniu”, Gmail zasugerował pytanie “ Chcesz się z NIM spotkać”. Problem w tym, że inwestorem była kobieta. To mogło skończyć się niemałym nieporozumieniem.

Jak widać, SI, choć pomocne, nie jest idealne i musimy zdawać sobie sprawę z tego, że podobne rozwiązania będą nas jeszcze długo zawodzić. Droga do osiągnięcia pełnej skuteczności przez algorytmy będzie długa i niełatwa.

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...