Photon

Rusza montaż polskiego edukacyjnego robota Photon

W połowie lipca ruszy montaż Photona, czyli robota, który będzie uczyć najmłodszych programowania – poinformowali twórcy. W planach jest by w grudniu Photon wszedł na rynek konsumencki.
Photon

Photon – jak mówią jego twórcy, absolwenci Politechniki Białostockiej – to pierwszy na świecie interaktywny robot, który „rozwija się razem z dzieckiem”, poprzez zabawę i rywalizację pomaga najmłodszym m.in. w nauce logicznego myślenia i podstaw programowania.

Robot zintegrowany jest ze smartfonem lub tabletem. Dzieci, rozwiązując zadania, otrzymują specjalne punkty, dzięki którym później mogą odblokować nowe możliwości robota, a inne ulepszać. W ten sposób Photon rozwija się razem z dzieckiem.

Produkcja poszczególnych części robota już ruszyła i jest testowana, a w połowie lipca ruszy montaż pierwszych Photonów – powiedział PAP jeden z twórców i szef start-upa Marcin Joka.

Liczy on, że pierwsze roboty będą gotowe pod koniec lipca, a trafią do osób, które wsparły projekt na platformie crowdfundingowej Kickstarter. Kolejne Photony będą przekazane do szkół, a pod koniec roku mają być dostępne na rynku konsumenckim. W sumie ma ich powstać w tym roku 5-6 tys. – mówił Joka.

Będą dostępne dwie wersje Photona – edukacyjna dla szkół oraz edukacyjno-rozrywkowa do używania w domu. Joka wyjaśnił, że dzięki współpracy ze szkołami z całej Polski i zainteresowaniem robotem nauczycieli, stworzono specjalną wersję dla szkół.

Meet Photon – The world's first robot that grows with your child!

And finally, the beautiful moment of showing you the result of our over month-long work has come! 🙂 Photon finally starred in his first real video <3 Watch it, like it and keep sharing! Thank you! And in 7 days (on May 31st) lets meet on Kickstarter!!!! http://bit.ly/RobotPhoton——————————————————-Nadeszła ta piękna chwila, kiedy możemy zaprezentować Wam owoc ponad miesięcznej, ciężkiej pracy ze wspaniałymi ludźmi <3 Photon doczekał się pierwszego prawdziwego filmu! Oglądajcie, lajkujcie i udostępniajcie dalej! Dzięki serdeczne! 🙂 a już za 7 dni (31 maja) widzimy się na Kickstarterze!!!! 🙂 http://bit.ly/RobotPhoton——————————————————-directed byKrzysztof Kiziewicz www.kiziewicz.comcameraKrzysztof "SometimesProgrammingSometimesDancing" Kiziewiczeditor & color correction Radovan Leemusic & sound designAdrian Jakuć-ŁukaszewicztextAnna AndrakaŁukasz KonopkascenographyKarolina Hrabina-ChwiczeskaBernard Atomowycast: Tomek & Kamilka Kudraszowcudowne dzieci z Przedszkola Puszczyk cudowne dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 81 "Brzoskwiniowy Raj" stop motion animators: Marcin JokaMichał GrześKrzysztof DziemiańczukSpecial thanx:Tomek & Kamilka, Agnieszka Kudraszow & Konrad Kudraszow, Marta Bocheń, Marta Sabasińska, Rafał Bołtryk za bezinteresowną pomoc i wielkie serce. Martyna Hryniewicka i Aneta Bogucka za całodobowe wsparcie :)Przedszkole Leśne Puszczyk http://bit.ly/1TtN0REPrzedszkole Samorządowe nr 81 "Brzoskwiniowy Raj" w Białymstoku

Opublikowany przez Photon na 24 maja 2016

Aby móc wejść z Photonem na rynek, twórcy założyli firmę Photon Entertainment. W start-up zainwestowała Polska Grupa Kapitałowa AHB2, co było ważne by móc rozpocząć produkcję robotów. Photon Entertainment podpisało też w miniony piątek umowę z Cobin Angels. Jak powiedział Joka, dzięki tej umowie będzie możliwy rozwój firmy zagranicą, bo to firma z dużym doświadczeniem produkcyjnym i międzynarodowym rozwojem firm.

Photon dwa lata temu wygrał finały krajowe konkursu Imagine Cup, organizowanego przez Microsoft; oraz Technotalent – konkurs dla innowacyjnych ludzi z Podlaskiego. Photon został też wyróżniony w projekcie „Startupy w Pałacu”, wspólnej inicjatywie Kancelarii Prezydenta oraz Fundacji Startup Poland. W projekt Photon zaangażował się Fundusz Xplorer Fund SA wspierany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. W ubiegłym roku spółce Photon Entertainment na międzynarodowej platformie crowdfundingowej Kickstarter udało się zebrać ponad 52 tys. dolarów.

Więcej na temat projektu na stronie internetowej www.meetphoton.com

źródło: PAP – Nauka w Polsce

Dodaj komentarz

6482 More posts in News category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...