IFA 2017

Sony na IFA 2017 zaprezentuje swój pierwszy „bezramkowy” smartfon

Wygląda na to, że już podczas nadchodzących targów IFA 2017 w Berlinie, japoński producent pokaże swoim fanom dość nietypowe jak na siebie urządzenie. Tak, mowa o coraz popularniejszej konstrukcji smartfona cechującej się niemal kompletnym brakiem ramek okalających wyświetlacz.IFA 2017

Europejskie święto fanów nowych technologii odbędzie się tuż po wakacjach — we wrześniu. Jak co roku Berlin będzie miejscem wielu premier, z których najciekawszymi będą oczywiście te dotyczące smartfonów. Do tej pory nie byłem specjalnie zainteresowany jednym konkretnym eventem, gdyż zdaję sobie sprawę z tego, że każdy z producentów może trzymać w zanadrzu prawdziwą perełkę. Ostatnie doniesienia zweryfikowały nieco mój pogląd i dziś wiem już, że najmocniej oczekiwaną przeze mnie konferencją jest ta zorganizowana przez firmę Sony. Dlaczego?

IFA 2017 to koniec ramek we flagowych smartfonach

Uwielbiam klimat berlińskich targów technologicznych. Atmosfera, którą tworzą odwiedzający z całej Europy, ba — z całego świata, pozwala poczuć się jak u siebie. Nic dziwnego, w końcu IFA to skupisko fanów rynku około technologicznego, geeków i wszelkiej maści dziennikarzy oraz blogerów.

“Gwiazdy” targów, czyli flagowe modele smartfonów mające swoją premierę w Berlinie, przeważnie wyznaczając trendy, które będą obowiązywać przez najbliższy rok, a nawet dwa. Zdarzają się jednak urządzenia, które nadają zmianom rynkowym zupełnie nowy kierunek. Za przykład weźmy takie odchudzane ramek, które stało się hitem. Większość popularnych producentów smartfonów dąży do tego, aby ich sztandarowe, choć nie tylko, modele były pozbawione tego zbędnego elementu zajmującego powierzchnie przedniej tafli szkła. Do gry nie dołączyło jednak Sony, ale nie powinno to specjalnie dziwić. Firma słynie z konserwatywnego podejścia do designu swoich urządzeń. Choć te stają się coraz atrakcyjniejsze, stale bazują na wyglądzie sprzed lat.

Konkurencja działa inaczej — rzadko kiedy mówimy o delikatnych zmianach kosmetycznych, częściej o ewolucji, a nawet rewolucji. Przyjrzyjcie się konstrukcjom Sony sprzed trzech lub czterech lat i porównajcie je z dzisiejszymi. Zmiany, owszem występują, ale nie są one znaczące. Teraz przyjrzyjcie się analogicznym zmianom, które dotknęły flagowce LG i Samsunga. To mówi samo za siebie. IFA 2017 może wspomniany trend forsowany przez Sony zmienić.

Bezramkowy smartfon od Sony

Dodam, że nie dysponujemy niestety kompletem informacji ani nawet oficjalnym komunikatem Sony. Wieści o premierze flagowca, mającej odbyć się podczas zbliżających się targów IFA 2017 w Berlinie są niczym innym, jak przeciekiem. Nie oznacza to, że jego wiarygodność jest niska. Przeciwnie, podejrzewam, że Sony faktycznie pracował przez ostatnie miesiące nad tego typu konstrukcją i bardzo prawdopodobne jest to, że zostanie ona zaprezentowana już za kilka miesięcy.

IFA 2017

O samym sprzęcie wiadomo niewiele. W zasadzie mówi się jedynie o zastosowaniu w konstrukcji 6-calowych ekranów JDI o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli i proporcjach 18:9. Wspomniany element określany jest mianem Full Active. To może oznaczać tylko jedno — wyświetlacz zostanie niemal w całości pozbawiony ramek, a co za tym idzie, cała jego powierzchnia będzie powierzchnią roboczą. Nie ma co do tego pewności, ale więcej niż prawdopodobne wydaje się to, że producent będzie starał się pobić design i funkcjonalność podobnych konstrukcji, ale wychodzących spod skrzydeł konkurencji. Choć sam przeszedłem do obozu Sadowników i urządzeń z Androidem nie kupię przez najbliższe kilka lat (dla siebie), to gorąco kibicuje firmie Sony, do której mam sentyment.

Źródło: Androidauthority

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...