Urlop

Ruszasz na urlop? Te aplikacje mogą ci się przydać

Sezon urlopowy trwa w najlepsze i choć pogoda nie rozpieszcza, wielu z nas decyduje się na zwiedzanie przeróżnych zakątków Polski i świata. Jako turyści możemy posiłkować się tradycyjnymi mapami, punktami informacyjnymi oraz komunikacją werbalną z “tubylcami”. Pytanie, po co to robić, skoro na podróżników czekają dziesiątki aplikacji mogących usprawnić urlop?. Jakie warto zainstalować na swoim urządzeniu? Przekonajmy się.

Urlop

To, czy dana aplikacja okażę się przydatna podczas wakacyjnego wypadku uzależnione, jest w głównej mierze od miejsca, do którego się wybieramy. Nie mniej, istnieje kilka programów, które są swoistym “must have” i które z pewnością pomogą nam w wielu sytuacjach. Z tego też powodu w dzisiejszym wpisie znajdziecie listę aplikacji uniwersalnych, czyli takich — które będą przydatne niezależnie od kierunku urlopowych wojaży.

Aplikacje na urlop

Lista nie będzie długa, ale zapewniam, że znajdziecie na niej naprawdę pomocne narzędzia. Celowo pomijam programy dedykowane do konkretnego modelu spędzania czasu wolnego oraz takie, które przydadzą się jedynie w określonych krajach. Do rzeczy.

Mapy Google

Google Maps to niezbędny kompan podróży. Sam korzystam z aplikacji naprawdę cieżko i nie wyobrażam sobie, aby nie używać jej na urlopie. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta — zazwyczaj na wakacje wybieram się w “ciemno”, czyli celowo pomijam element przygotowań w postaci dokonywania rezerwacji noclegów. Nie lubię czuć się ograniczony, a co za tym idzie, potrzebuje dokładnych planów miejscowości, do których się wybieram, wraz z danymi teleadresowymi i opiniami hoteli, knajp i restauracji.

Oczywiście Mapy Google służą mi również jako nawigacja i choć wielu znajomych twierdzi, że bywają zawodne, nie znalazłem jeszcze produktu, który trafiałbym skuteczniej w moje potrzeby.

Urlop

Tłumacz Google

Wiem, że większość naszych czytelników bez problemu radzi sobie z językiem angielskim, jednak nie wszędzie i nie z każdym uda nam się w tym języku porozmawiać. Sam przekonałem się o tym podczas wyjazdu do Niemiec. Tamtejsi mieszkańcy Berlina, na których trafiłem, niezbyt chętnie komunikowali się za pomocą języka innego niż ich rodzimy. Dlatego warto wyposażyć swoje urządzenie we wspomnianą przeze mnie aplikację. Poza rozmowami apka przyda się do tłumaczenia etykiet, a nawet znaków wskazujących nam drogę na szlaku.

Trip Advisor

Aplikacja jest dostępna w języku angielskim, jednak rekompensuje nam to bogata baza miejsca, w których sprawdzimy informacje o atrakcjach, hotelach, restauracjach z danej miejscowości. Wbrew pozorom, dzięki opiniom zawartym w Trip Advisor możemy zaoszczędzić mnóstwa czasu, który poświęcamy na szukanie opinii.

Uber

Trafiliście do obcego miasta, w którym działa usługa Uber? Świetnie, gdyż jest to kapitalna alternatywa dla taksówek. Wspomniana usługa jest wygodniejsza tańsza i pozwala lepiej zaplanować transport.

Tylko tyle?

Urlop to czas odpoczynku, dlatego też nadmierne korzystanie z aplikacji na smartfony nie jest w mojej ocenie niczym dobrym. Ograniczenie się do kilku potrzebnych programów pomoże nam spędzić czas bezstresowo, oczywiście pod warunkiem, że będziemy korzystać ze zdobyczy techniki z głową. Podane przeze mnie propozycje są oczywiście darmowe, a co za tym idzie, nie będą kosztować was ani złotówki. Oczywiście poniesiecie koszt transferu danych, ale w dobie pakietów nielimitowanych nie powinno być to żadnym problemem.

Miłego wypoczynku!

Dodaj komentarz

445 More posts in felietony category
Recommended for you
Subskrypcja VOD
Subskrypcja VOD ma także wady, o których często zapominamy

Ostatnie kilka lat pokazuje, jak łatwo zachłysnąć się czymś nowym i pozornie wygodnym, by nagle...